Chińskie władze chcą przetestować wszystkich mieszkańców Wuhan, miasta gdzie wybuchła światowa pandemia COVID-19 – informuje w piątek Agencja Prasowa Reuters.

Jak podaje Reuters, chińskie władze chcą przebadać wszystkich mieszkańców miasta Wuhan pod kątem obecności koronawirusa. W ten sposób chcą uzyskać wyraźną liczbę bezobjawowych przypadków.

Priorytetem będą mieszkańcy, którzy nie byli wcześniej testowani, ludzie mieszkający w blokach, w których występowały wcześniejsze przypadki wirusa, a także w zaludnionych osiedlach.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Administracja Wuhan poinformowała o nowej wzmożonej grupie infekcji w weekend, pierwszy raz od 8 kwietnia kiedy w mieście zostało wprowadzone zamknięcie. Ostatnie infekcje były bezobjawowymi przypadkami.

W ostatnich dniach w mieście wykrywa się codziennie od kilku do kilkunastu bezobjawowych infekcji. Chociaż chociaż nowi zarażeni są poddawani izolacji, nadal budzą niepokój w społeczeństwie. W mieście między 1 kwietnia i 13 maja przeprowadzono 1,79 miliona testów.

Chiny nie uwzględniają bezobjawowych nosicieli wirusa w zestawieniu potwierdzonych przypadków. Nie ujawnia również ogólnej liczby bezobjawowych przypadków w kraju.

Od poczatku pandemii Chiny odnotowały prawie 83 tysiące przypadków koronawirusa. Według danych chińskiej służby zdrowia w kraju zginęły 4 633 osoby. Ponad 78 tysięcy osób zostało zakwalifikowanych jako ozdrowieńcy.

Kresy.pl/Reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz