Bułgaria: Dwóch rosyjskich dyplomatów podejrzanych o szpiegostwo

Dwóch rosyjskich dyplomatów oskarżonych o szpiegostwo przez bułgarskich prokuratorów zostanie wydalonych z kraju – poinformowało w środę ministerstwo spraw zagranicznych Bułgarii, przekazał portal Middletown Press.

Jak poinformował w środę portal Middletown Press, dwóch rosyjskich dyplomatów zostało oskarżonych przez bułgarską prokuraturę o szpiegostwo. Zostaną oni wydaleni z kraju.

Ministerstwo spraw zagranicznych Bułgarii podało w komunikacie, że wysłano oficjalne zawiadomienie, w którym ambasada rosyjska w Sofii jest informowana, że ​​dyplomaci muszą opuścić Bułgarię w ciągu 72 godzin.

Zobacz też: Słowacja wydaliła trzech rosyjskich dyplomatów

Wcześniej w środę prokuratura oświadczyła, że dochodzenie przedprocesowe wykazało, że „w ciągu ostatnich czterech lat dwóch obywateli Rosji prowadziło działania wywiadowcze w celu uzyskania informacji o planach modernizacji bułgarskiej armii”.

„Ich celem było przekazanie zebranych informacji, w tym tajemnic urzędowych i państwowych, rosyjskiemu wywiadowi wojskowemu w Moskwie” – podała prokuratura.

„Obie osoby były w kontakcie z obywatelami Bułgarii, którzy mieli dostęp do informacji dotyczących kompleksu wojskowego i przemysłowego kraju. W niektórych przypadkach obywatelom Bułgarii obiecano lub wypłacano wynagrodzenie” – twierdzi prokuratura.

Zobacz też: Bułgaria: Sofia: Antyrządowe protesty. Doszło do starć manifestantów z policją [+VIDEO]

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według bułgarskiej prokuratury obaj Rosjanie korzystają z immunitetu dyplomatycznego. Gdy ustalono ich status, sprawa karna została zawieszona. Bułgarski prokurator generalny Iwan Geszew poinformował ministra spraw zagranicznych swojego kraju o podjętych środkach i postępach w śledztwie.

Zobacz też: Bułgaria: Antyrządowe protesty. Uczestnicy chcą blokować rządowe gmachy

Kresy.pl/Middletown Press
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz