Jeden ze studentów Uniwersytetu Warszawskiego zgłosił do budżetu partycypacyjnego projekt “Papier toaletowy nie wywołujący krwawienia odbytu”.

Jak informuje “Rzeczpospolita”, propozycja Rafała Łojewskiego, studenta Wydziału Nauk Ekonomicznych, zakłada “przetarg na papier oraz ‘długoletnie dostarczanie przyzwoitych środków higienicznych'”. Jak napisał Łojewski, celem jego projektu jest “”innowacyjne przejście (zakup) z dotychczasowego papieru powodującego u setek pracowników i studentów UW krwawienia w okolicach odbytu na zadowalająco miękki. Ta logistyczna zmiana znacznie poprawi stan polskiego szkolnictwa wyższego”.

Według wyliczeń Łojewskiego, “1 rolka papieru w hurcie około 50 gr x ilość potrzebna na uniwersytecie x okres użytkowania = od 30 tys. zł do x”.

“Prosimy o dodanie listy poparcie, poprawne zredagowanie tekstów i rozszerzenie opisu. Po uzupełnieniu projekt może być poddany dalszej procedurze” – odpisała administracja Uniwersytetu Warszawskiego.

“Rzeczpospolita” podaje również, że inny projekt w ramach bużetu partycypacyjnego wnioskował o “wymianę 4 zamków drzwi kabin w toalecie damskiej na 2. piętrze budynku dydaktycznego Ksawerów”.

Głosowanie na projekty odbędzie się w dniach 15-29 stycznia 2018 r.

Kresy.pl / Rzeczpospolita

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply