Brytyjski wywiad: W ciągu minionej doby siły rosyjskie nie poczyniły istotnych postępów

Brytyjski wywiad wojskowy poinformował w sobotę, że w ciągu ostatniej doby rosyjskie siły na Ukrainie nie osiągnęły większych sukcesów, ponieważ ukraińskie kontrataki skutecznie utrudniają ich działania. Skuteczność obrony powietrznej i morskiej Ukrainy, paraliżuje działania Rosjan.

Mimo deklaracji Rosji, która ogłosiła, że jej siły przejęły Mariupol, w mieście toczą się nadal ciężkie walki. Ograniczają one postępy ofensywy wroga w regionie Donbasu – podano w sobotnim komunikacie, cytowanym przez agencję Reuters.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

2804.49 PLN    (12.74%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Kontrataki sił ukraińskich skutecznie spowalniają rosyjską ofensywę, a lotnictwo i marynarka wojenna Ukrainy efektywnie bronią atakowanych obszarów – napisano.

Jak podawaliśmy, w czwartek Ołena Symonenko, doradca zastępcy szefa Biura Prezydenta Ukrainy powiedziała, że w ciągu poprzedniej doby, czyli 21 kwietnia, siły rosyjskie zajęły 42 miejscowości na obszarze obwodu donieckiego. Zaznaczyła, że będą tym samym kłopoty z dostarczaniem tam pomocy humanitarnej.

Symonenko dodała, że łącznie pod rosyjską okupacją znajduje się ponad 3,5 tys. miejscowości. Stanowi to jedną trzecią wszystkich terytoriów, gdzie obecnie toczą się działania wojenne.

Ukraińskie władze podały, że rosyjska armia rozpoczęła w poniedziałek ofensywę w obwodach charkowskim, ługańskim i donieckim. Z czasem zintensyfikowały się też działania na południu.

Zobacz także: Rosyjskie rakiety spadły na Odessę [+VIDEO]

reuters.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz