Siły rosyjskie kontrolują obecnie większość Siewierodoniecka. Rosyjska taktyka wojny miejskiej, która polega na intensywnym użyciu artylerii, spowodowała duże straty uboczne w całym mieście – poinformował w środę brytyjski resort obrony w codziennej aktualizacji wywiadowczej.

Brytyjskie ministerstwo obrony przekazało w środę, że „po ponad miesiącu ciężkich walk siły rosyjskie kontrolują obecnie większość Siewierodoniecka. Rosyjska taktyka wojny miejskiej, która polega na intensywnym użyciu artylerii, spowodowała duże straty uboczne w całym mieście”. „Oddziały ukraińskich sił zbrojnych wraz z kilkuset cywilami schroniły się w podziemnych bunkrach na terenie zakładów chemicznych Azot w strefie przemysłowej miasta. Siły rosyjskie prawdopodobnie pozostaną w Azocie i okolicach, dopóki ukraińscy bojownicy będą przebywali pod ziemią. To prawdopodobnie tymczasowo uniemożliwi Rosji ponowne skierowanie tych jednostek do działań w innych miejscach” – dodano.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

845.18 PLN    (3.84%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Jest bardzo mało prawdopodobne, by podczas pierwotnego planowania inwazji Rosja spodziewała się tak silnego oporu lub tak powolnego, wyniszczającego konfliktu” – wskazano.

Jak informowaliśmy, także strona ukraińska podała już w poniedziałek, że Rosjanie kontrolują 70 proc. Siewierodoniecka. „Rano 13 czerwca wojska rosyjskie kontrolowały ponad 70 proc. Siewierodoniecka” – przekazał Siergiej Hajdai, szef ługańskiej obwodowej administracji wojskowej.

Hajdai przekazał również, że wszystkie trzy mosty łączące Siewierodonieck z prawym brzegiem Dońca, zostały zniszczone przez rosyjską armię. Urzędnik twierdził, że mimo to ukraińscy obrońcy miasta nie zostali odcięci od sił ukraińskich, które znajdują się na drugim brzegu rzeki.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz