Boliwia: Feministki zakłóciły Mszę Świętą. Zostały wypędzone biczami

Kilka indiańskich kobiet wypędziło biczami grupę feministek, które próbowały zakłócić niedzielną mszę w katedrze św. Wawrzyńca Męczennika w Santa Cruz de la Sierra w Boliwii. „Napastniczki weszły do kościoła z malunkami i plakatami protestacyjnymi i rozrzucały ulotki w czasie liturgii” – mówiła jedna z kobiet, które broniły świątyni. Zdarzenie miało miejsce w ubiegłą niedzielę.

Musiałyśmy podbiec i użyć naszych „chicotes” (tradycyjnego boliwijskiego bata o drewnianym trzonku z trzema końcówkami z tkaniny lub rzemieni – red.), aby bronić kościoła przed tym złem – powiedziała jedna z kobiet, które broniły świątyni. Sytuacja miała miejsce w ubiegłą niedzielę w katedrze św. Wawrzyńca Męczennika w Santa Cruz de la Sierra w Boliwii – podaje portal Polsat News, powołując się na boliwijskie media.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6328.82 PLN    (28.76%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Wszyscy, którzy przyjdą tu nas zniewalać, dopuszczać się wandalizmu i zła, będą spotykali się z naszymi batami” – podkreślają obrończynie kościoła.

Kobiety przekazały boliwijskim mediom, że zamierzają dalej bronić świątyni. Deklarują gotowość do odparcia kolejnych prowokacji.

Jak informowaliśmy w listopadzie ub. roku, z dorocznego raportu Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie wynika, że liczba przestępstw z nienawiści na tle religijnym wciąż rośnie. Chrześcijanie bardzo często są ich celem, na co wpływ ma m.in. polityczna i medialna marginalizacja tej grupy społecznej lub przedstawianie jej w krzywdzącym świetle.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Sprofanowano krzyż na Giewoncie. Powieszono baner tzw. Strajku Kobiet

W zeszłorocznym raporcie podającym dane za rok 2019 stwierdzono przestępstwa z nienawiści względem chrześcijan w aż 32 państwach, a ich łączna liczba zarejestrowanych dzięki organizacjom pozarządowym wyniosła niemal 600 – oznacza to 20% wzrost w porównaniu do 2017 roku. Warto jednak zauważyć, że biorąc pod uwagę dane policyjne, również dostępne na stronie OECD, w samej Francji liczba ataków spowodowanych niechęcią wobec chrześcijan wyniosła 2000. Z raportu Gatestone Institute z kolei wynika, że około 3000 chrześcijańskich obiektów padło ofiarą wandali w 2019 roku – co oznacza, że był to rekordowy rok pod względem antychrześcijańskich ataków na kontynencie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Boston: Podpalono posąg Najświętszej Marii Panny przed kościołem w Dorchester [+FOTO]

W ciągu ostatniego roku, szczególnie na fali wulgarnych proaborcyjnych demonstracji, także w Polsce nasiliło się zjawisko profanacji i dewastacji obiektów związanych z katolicyzmem.

Zobacz także: Liderka Strajku Kobiet o niszczeniu kościołów: „Nie mam żalu, że tak się stało. To musiało się stać” 

polsatnews.pl / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz