Przy wejściu do siedziby boliwijskiego episkopatu wybuchł podłożony tam ładunek wybuchowy. Nikt nie został ranny.

Jak podaje portal gosc.pl, do ataku bombowego na siedzibę Boliwijskiej Konferencji Biskupiej (CEB), czyli boliwijskiego episkopatu, doszło w środę w stolicy Boliwii, La Paz. Bomba wybuchła przy wejściu do budynku mieszczącego biura CEB.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Sekretarz boliwijskiego episkopatu ds. duszpasterskich ks. Ben Hur Soto poinformował, że nie było ofiar śmiertelnych, a powstały jedynie straty materialne, które można naprawić. Zwrócił jednak uwagę, że wybuch mógł zabić niewinnych ludzi.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
 

CEB opublikowała nagranie z kamery monitoringu. Widać na nim osobę z kapturem na głowie i w rękawiczkach, która niesie jakiś przedmiot, zostawia go pod drzwiami siedziby episkopatu i ucieka. Po 20 sekundach następuje detonacja ładunku wybuchowego.

Jak podano, nikt nie przyznał się do zamachu. Misyjna agencja Fides podaje jednak, że incydent może być związany ze stanowiskiem Kościoła wobec stosunkowo niedawnego przypadku 11-letniej dziewczynki, która została zgwałcona i zaszła w ciążę. Boliwijscy biskupi wezwali władze do ochrony życia zarówno ofiary przemocy, jak i jej dziecka. Przypomnieli też, że nikogo nie wolno zmuszać do aborcji, nawet w przypadku przemocy seksualnej, gdyż „aborcja jest w Boliwii przestępstwem”.

Stanowisko Kościoła w Boliwii wywołało oburzenie części społeczeństwa. 27 października pod siedziba boliwijskiego episkopatu zebrała się grupa demonstrantów. W czasie demonstracji pomalowano ściany budynku.

Niedawno pisaliśmy, że kilka indiańskich kobiet wypędziło biczami grupę feministek, które próbowały zakłócić niedzielną mszę w katedrze św. Wawrzyńca Męczennika w Santa Cruz de la Sierra w Boliwii. „Napastniczki weszły do kościoła z malunkami i plakatami protestacyjnymi i rozrzucały ulotki w czasie liturgii” – mówiła jedna z kobiet, które broniły świątyni.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przeczytaj: Chile: protestujący podpalili kościoły [+VIDEO]

Czytaj także: USA: proaborcyjne aktywistki wtargnęły do kościoła, zakłóciły Mszę św. [+VIDEO]

Jak informowaliśmy w listopadzie ub. roku, z dorocznego raportu Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie wynika, że liczba przestępstw z nienawiści na tle religijnym wciąż rośnie. Chrześcijanie bardzo często są ich celem, na co wpływ ma m.in. polityczna i medialna marginalizacja tej grupy społecznej lub przedstawianie jej w krzywdzącym świetle.

Gosc.pl / fides.org / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz