Bieg Tropem Wilczym w Wilnie [+FOTO]

Ponad 600 osób pobiegło ku czci żołnierzy polskiego powojennego podziemia zbrojnego w Wilnie. Na biegu spotkali się Polacy z różnych zakątków Wileńszczyzny.

Bieg „Tropem Wilczym” odbył się w Wilnie już po raz piąty. Jego ideę podnieśli na Wileńszczyźnie młodzi ludzie z koła Związku Polaków na Litwie – Wileńskiej Młodzieży Patriotycznej. W tym roku w organizację biegu zaangażowała się także ambasada RP w Wilnie. Bieg odbył się wileńskim parku Zakret. Wszyscy chętni mogli wziąć udział w biegu na dystansie 2, 5 lub 10 kilometrów. Patronem wileńskiej edycji biegu jest Sergiusz Kościałkowski — ostatni wileński Żołnierz Niezłomny, pochowany na cmentarzu na Rossie.

Bieg zgromadził uczestników nie tylko z Wilna ale też okolicznych, zamieszkanych przez Polaków rejonów. Młodzież z Jaszun przygotowała transparent z napisem „Ceną była śmierć za wolności smak”. Co ważniejsze w pakru Zakret pojawili się sami bohaterzy – weterani Armii Krajowej.

wilnoteka.lt/l24.lt/kresy.pl

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. malkontent
  malkontent :

  Jaka partia tacy jej bohaterowie :-(( Pisuar potrzebuje swoich bohaterów stąd te kłamstwa o czasach powojennych,. Wyklęci przez tych którzy mieli dość wojny, dość przemocy, rzezi niewinnych ludzi, szczególnie cywilów. Historia Polski powojennej jest skomplikowana, wielu z tych co nie zrezygnowało z walki to może i patrioci ale polityczni głupcy, ale też wielu z nich to zwyczajni bandyci i mordercy, to bezsprzecznie udowodnione , a gloryfikowanie ich i wynoszenie na cokoły to następny stopień podziału Polaków i zbrodnia na prawdziwych kartach polskich bohaterów. Pisuar żeruje na populizmie , na niskich instynktach ich wyborców, zastrasza, konfabuluje a ajatollah szczęśliwy, wprowadził następny podział między rodakami :-((( Zupełnie jak bolszewia po wojnie też potrzebowała swych bohaterów, nie wspomnę ich by nie przywracać ich pamięci :-((( Zaraz bedą tu hejty rozwścieczonych pisdzielców przyjmę każde wyzwanie i obnażę każdego waszego bohatera , mam dość wiedzy historycznej :-))

  • fiesta
   fiesta :

   Cytat autorstwa „malkontent”:… „Historia Polski powojennej jest skomplikowana, wielu z tych co nie zrezygnowało z walki to może i patrioci ale polityczni głupcy, ale też wielu z nich to zwyczajni bandyci i mordercy, to bezsprzecznie udowodnione…”.
   KOMENTARZ….. sam sobie dowiodles wlasnego nieuctwa i nikt nie powinien miec watpliwosci co do tego, ze jestest TUBA PROPAGANDOWA ZYDO-LEWACKIEJ PROPAGANDY, jak „mop”.

   • malkontent
    malkontent :

    Twój komentarz typowy dla pisdzielca , zero merytorycznej wypowiedzi tylko opluwanie inwektywami. Jeśli chcesz się wypowiadać na forum publicznym musisz mieć minimum wiedzy, inteligencji, logicznego myślenia a nie tylko zaślepienie ideami religii smoleńskiej. Tak zwani żołnierze wyklęci to na pewno nie żołnierze, oni złamali rozkaz i kontynuowali walkę na własną rękę !!!. Ich nie można nazwać żołnierzami to dezerterzy !!! a większość z nich to zwykli bandyci , bez idei i celu politycznego co zostało dobitnie podkreślone w ostatnio ujawnionym raporcie CIA a ich chyba nie można podejrzewać o sprzyjanie okupantom sowieckim. Są ludzie którzy mają w pamięci ich niechlubne wyczyny i raczej są bardziej PRZEKLĘCI, niż wyklęci. To są fakty których żadna propaganda pisuarowych demagogów nie zmieni. Nie będę podawał przykładów , bo to można znaleźć w wielu udokumentowanych publikacjach historycznych , ale ciebie to nie interesuje, wystarczy tobie to co powie twój zafajdany idol z Żoliborza. Żegnam ozięble z domieszką ironii.