W środę na placu apelowym białoruskiej 120. Gwardyjskiej Samodzielnej Brygady Zmechanizowanej odbyła się uroczystość przekazania kołowych transporterów opancerzonych BTR-82A.

Jak poinformowało białoruskie ministerstwo obrony, w środę na placu apelowym białoruskiej 120. Gwardyjskiej Samodzielnej Brygady Zmechanizowanej odbyła się uroczystość przekazania kołowych transporterów opancerzonych BTR-82A.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

W rozmowie z żołnierzami przemawiał dowódca Północno-Zachodniego Dowództwa Operacyjnego gen. dyw. Aleksander Naumenko, przypominając o konieczności opanowania powierzonej broni, sprzętu wojskowego i specjalnego oraz stałego utrzymywania go w gotowości bojowej do użycia w obronie Republiki Białoruś.

Po przejściu uroczystego marszu personel wszedł na pokład BTR-82A i jako część zmechanizowanej kolumny pod Chorągwią Bojową Batalionu wyruszył do magazynów.

fot: białoruskie ministerstwo obrony

fot: białoruskie ministerstwo obrony

Czytaj także: Łukaszenko grozi rozmieszczeniem rosyjskiej broni jądrowej na Białorusi

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Jak informowaliśmy, białoruski przywódca Aleksandr Łukaszenko zapowiedział, że wspólne, białorusko-rosyjskie ćwiczenia zostaną przeprowadzone przy granicy z Ukrainą. Pierwszy etap manewrów rozpocznie się tej zimy.

W rozmowie z szefem rosyjskiej, państwowej agencji informacyjnej „Rossija Siewodnia” białoruski przywódca Aleksandr Łukaszenko powiedział, że Białoruś i Rosją przeprowadzą manewry wojskowe. Mają się one odbyć przy granicy z Ukrainą.

Łukaszenko tłumaczył to tym, że Ukraina przeprowadza obecnie manewry wojskowe przy białoruskiej granicy, z udziałem 10 tys. ludzi. Twierdził, że Ukraińcy ćwiczą też taktykę walki w zalesionym, bagnistym terenie. Najpewniej miał na myśli operację „Polesie”, rozpoczęto tydzień temu przez ukraińskie służby w związku z ryzykiem wystąpienia kryzysu migracyjnego z kierunku białoruskiego. Ma ona na celu zwiększeni ochrony strefy przygranicznej.

Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz