W piątek o godzinie 13:00 Bank Estonii rozpoczął sprzedaż karty z monetą o nominale 2 euro z hasłem "Sława Ukrainie", a dochód z ich sprzedaży przekaże ukraińskiemu bankowi centralnemu. Monetę zaprojektowała ukraińska studentka Estońskiej Akademii Sztuk Pięknych. (więcej…)

Jarosław Kaczyński zorganizował zebranie czołowych polityków PiS nie zapraszając premiera Morawieckiego i jego współpracowników.

O spotkaniu napisał w poniedziałek portal Onet. Zwołane przez Kaczyńskiego spotkanie rozpoczęło się w ubiegły piątek ok. godz. 17 na terenie Ministerstwa Obrony Narodowej przy ul. Klonowej w Warszawie. Spotkanie nie było kameralne, bowiem pojawić się miało na nim ponad stu działaczy Prawa i Sprawiedliwości. Wśród nich działacze o takiej wadze politycznej jak Beata Szydło, Elżbieta Witek, Joachim Brudziński, Mariusz Kamiński, Jacek Sasin, Krzysztof Sobolewski czy Marek Kuchciński. Generalnie nie było natomiast Mateusza Morawieckiego i jego partyjnych sojuszników.

Jedynym politykiem zaliczanym do frakcji premiera i obecnym na spotkaniu był  Grzegorz Puda, minister funduszy i polityki regionalnej. Musiał on wysłuchać prezesa partii podważającego pozycję Morawieckiego w jej szeregach.

Agenci Federalnego Biura Śledczego (FBI) wkroczyli w poniedziałek do należącej do byłego prezydenta USA posiadłości Mar-a-Lago na Florydzie.

Informację o akcji śledczych podał na portalach społecznościowych sam Donald Trump. Napisał on o "dużej liczbie" agentów FBI, którzy wkroczyli do jego posiadłości w poniedziałek w ramach "niezapowiedzianego rajdu". Jak podała informująca o sprawie telewizja Al Jazeera agenci przeprowadzili w Mar-a-Lago przeszukanie. Trump ocenił, że przeszukanie "nie było niezbędne, ani potrzebne".

W czasie przeszukania byłego prezydenta nie było w posiadłości. Był widziany jak w poniedziałek opuszcza swoje mieszkanie w Nowy Jorku.

Przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi broniła we wtorek swojej decyzji o wizycie na Tajwanie.

W pierwszym udzielonym wywiadzie po zeszłotygodniowej wizycie na Tajwanie, która wywołała furię w Pekinie, przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi broniła pomysłu odwiedzenia wyspy. "Tak, było warto" - powiedziała Pelosi w telewizji NBC.

Odnosząc się do reakcji Chin na jej wizytę, Pelosi stwierdziła, że "Chińczycy robią to co zwykle". Powtarzała, że "Chinom nie będzie wolno izolować Tajwanu".

Bloomberg USA: Donald Trump i Republikanie znacząco obniżą podatki jeszcze przez Bożym Narodzeniem kapitału

Stany Zjednoczone dostarczą rządowi Ukrainy dodatkowe 4,5 miliarda dolarów pomocy finansowej. Wcześniej Ukraina otrzymała od USA 4 mld dolarów takiej pomocy, nie licząc pomocy wojskowej - informuje agencja Reutera.

Jak podała w poniedziałek amerykańska Agencja ds. Rozwoju Międzynarodowego (USAID) USA przekażą Ukrainie dodatkowe 4,5 mld dolarów wsparcia budżetowego. Finansowanie, koordynowane z Departamentem Skarbu USA za pośrednictwem Banku Światowego, trafi do rządu Ukrainy w transzach, poczynając od 3 mld dolarów w sierpniu.

Wcześniej Ukraina otrzymała w ramach tej pomocy 1,3 mld dolarów w czerwcu i 1,7 mld dolarów w lipcu.

Kevin Chiappalone jest pierwszym Włochem, którego włoska prokuratura ściga za wstąpienie do ukraińskiego Legionu Międzynarodowego.

Jak podała w środę włoska agencja ANSA, włoska prokuratura prowadzi pierwsze śledztwo w sprawie zaciągnięcia się obywatela Włoch do służby w ukraińskich siłach zbrojnych. Jest nim 19-letni Genueńczyk Kevin Chiappalone, sympatyk ruchu CasaPound określanego przez ANSA mianem "skrajnie prawicowego".

Departament ds. walki z mafią i terroryzmem w genueńskiej prokuraturze zarzuca Chiappalonemu, że stał się najemnikiem zaciągając się do ukraińskiej "Brygady Międzynarodowej" [najpewniej chodzi o Legion Międzynarodowy - red]. Młodemu Włochowi grozi od dwóch do siedmiu lat więzienia.

Pomóż nam dziś dopłynąć do brzegu! Nasz Dzienny koszt wynosi 723 PLN. Do Tej Pory zebraliśmy 0 PLN.
Załoga portalu Kresy.pl
0%