Przed zawodzkim sądem rejonowym w Mińsku stanął w czwartek były wiceminister do spraw sytuacji nadzwyczajnych, Dmitrij Biegun.

Biegun nie jest jedynym oskarżonym w sprawie. Drugim jest biznesmen branży budowlanej Aleksandr Gryc. Prokurator oskarża byłego wiceministra do spraw sytuacji nadzwyczajnych o to, że przyjął wręczoną przez Gryca łapówkę w wysokości 14,5 tys. rubli oraz 5 tys. dolarów. Jak twierdzi prokurator kwoty gotówki było przekazywane wiceministrowi w jego służbowym gabinecie bądź na podwórku jego domu.

Na posiedzeniu sądu w sprawie, prokurator zażądał dla byłego prominenta kary 8 lat pozbawienia wolności w kolonii karnej o zaostrzonym rygorze wraz z konfiskatą majątku. Łagodniejszy był w stosunku dla oskarżonego o wręczenie łapówki biznesmena, dla którego domagał się pięciu lat pozbawienia wolności w zwykłym ośrodku karnym.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Gryc przyznał się do winy. W czasie procesu zeznawał na temat początku korupcyjnego procederu. Po wejściu do gabinetu wiceministerialnego, Biegun miał dwuznacznie zapytać Gryca: „Chcesz ze mną współpracować?”. Po zadanym znaczącym tonem pytaniu, biznesmen napisał na kartce „3%” i podał ją prominentowi. Na co ten zareagował tylko uściśnięciem dłoni.

Biegun został zatrzymany 19 marca. W sądzie przyznał się do wzięcia jako łapówki jedynie 5 tys. dolarów.

Czytaj także: Polski paralotniarz wleciał na Białoruś

tut.by/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz