Krzysztof Bosak kandydat na prezydenta Polski i Jakub Kulesza przewodniczący koła poselskiego Konfederacji byli na spotkaniu partii opozycyjnych z premierem Morawieckim. Prawicowi politycy zaproponowali odłożenie kampanii wyborczej.

W czwartek w godzinach popołudniowych odbyła się specjalna narada rządu i przedstawicieli opozycji. Krzysztof Bosak, poseł Konfederacji i kandydat na prezydenta Polski zaproponował przestawienie kampanii na nadzwyczajne tory. Konfederacja rezygnuje z prowadzenia spotkań otwartych.

„Odwołaliśmy wszystkie spotkania, przeprowadzimy sobotnia konwencję wyborczą w planowanym terminie, w planowanym miejscu natomiast bez udziału publiczności” – mówił. „Będzie to konwencja streamowana w internecie.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według posła Bosaka, działacze Konfederacji będą włączać się w pomoc osobom objętym kwarantanną. Wolontariusze kampanii prezydenckiej mają zostać zaktywizowani, a sam sztab skontaktuje się z wojewodami aby pomóc rozwiązywać kryzys wywołany przez koronawirus.

„W związku z tym, że odwołaliśmy wszystkie spotkania lokalne i mamy wielu wolontariuszy, którzy mieli zamiar pracować przy kampanii i zostali z obowiązku zwolnieni. Jutro delegacje naszych lokalnych sztabów wyborczych spotkają się z wojewodami proponując pomoc we wszelkim możliwym zakresie”.

Wolontariusze partii Konfederacja mają być gotowi do pomocy przy zaopatrywaniu w żywność i w leki osób objętych kwarantanną.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kandydat na prezydenta ponowił apel o przesunięcie wyborów i przystąpienie do przygotowywania głosowania przez internet. „Warto podkreślić, że wychodzą teraz wszystkie zaniedbania związane ze złym zarządzaniem służbą zdrowia jak i finansami państwa” – mówił na konferencji.

„Na konsultacjach z premierem w sprawie zagrożenia koronawirusem zostaliśmy zapytani o opinię odnośnie zamknięcia granic Polski. W imieniu Konfederacji z przewodniczącym Jakubem Kuleszą wyraziliśmy pozytywną opinię”

Poseł zaznaczył, że w przypadku zagrożenia epidemią nie ma miejsca na wahanie się w podejmowaniu decyzji.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz