Krzysztof Bosak kandydat na prezydenta Polski i Jakub Kulesza przewodniczący koła poselskiego Konfederacji byli na spotkaniu partii opozycyjnych z premierem Morawieckim. Prawicowi politycy zaproponowali odłożenie kampanii wyborczej.

W czwartek w godzinach popołudniowych odbyła się specjalna narada rządu i przedstawicieli opozycji. Krzysztof Bosak, poseł Konfederacji i kandydat na prezydenta Polski zaproponował przestawienie kampanii na nadzwyczajne tory. Konfederacja rezygnuje z prowadzenia spotkań otwartych.

„Odwołaliśmy wszystkie spotkania, przeprowadzimy sobotnia konwencję wyborczą w planowanym terminie, w planowanym miejscu natomiast bez udziału publiczności” – mówił. „Będzie to konwencja streamowana w internecie.

Według posła Bosaka, działacze Konfederacji będą włączać się w pomoc osobom objętym kwarantanną. Wolontariusze kampanii prezydenckiej mają zostać zaktywizowani, a sam sztab skontaktuje się z wojewodami aby pomóc rozwiązywać kryzys wywołany przez koronawirus.

„W związku z tym, że odwołaliśmy wszystkie spotkania lokalne i mamy wielu wolontariuszy, którzy mieli zamiar pracować przy kampanii i zostali z obowiązku zwolnieni. Jutro delegacje naszych lokalnych sztabów wyborczych spotkają się z wojewodami proponując pomoc we wszelkim możliwym zakresie”.

Wolontariusze partii Konfederacja mają być gotowi do pomocy przy zaopatrywaniu w żywność i w leki osób objętych kwarantanną.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kandydat na prezydenta ponowił apel o przesunięcie wyborów i przystąpienie do przygotowywania głosowania przez internet. „Warto podkreślić, że wychodzą teraz wszystkie zaniedbania związane ze złym zarządzaniem służbą zdrowia jak i finansami państwa” – mówił na konferencji.

„Na konsultacjach z premierem w sprawie zagrożenia koronawirusem zostaliśmy zapytani o opinię odnośnie zamknięcia granic Polski. W imieniu Konfederacji z przewodniczącym Jakubem Kuleszą wyraziliśmy pozytywną opinię”

Poseł zaznaczył, że w przypadku zagrożenia epidemią nie ma miejsca na wahanie się w podejmowaniu decyzji.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz