Amerykański niszczyciel rakietowy USS John McCain miał przekroczyć morską granicę Rosji na Dalekim Wschodzie.

Jak poinformowało we wtorek rosyjskie Ministerstwo Obrony, amerykański okręt wpłynął na wody terytorialne Rosji u wybrzeży Kraju Nadmorskiego. Niszczyciel miał wtargnąć na terytorium Rosji na głębokość 2 kilometrów.

Rosjanie wysłali dla przechwycenia intruza własny okręt – niszczyciel rakietowy Admirał Winogradow. Ten zbliżył się do amerykańskiej jednostki i na międzynarodowym kanale komunikacji przekazał Amerykanom wiadomość o niedopuszczalności ich działań oraz możliwości użycia manewru taranowania dla zatrzymania ich okrętu.

Jak zrelacjonowała agencja informacyjna RIA Nowosti po tym komunikacie USS John McCain natychmiast zmienił kurs i wypłynął na wody międzynarodowe. Jednak Admirał Winogradow kontynuuje śledzenie amerykańskiego okrętu, a rosyjskie dowództwo wysłało mu w ramach wsparcia kolejną jednostkę – korwetę Sowierszennyj.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Czytaj także: Amerykański samolot patrolowy przechwycony nad wodami Morza Czarnego

ria.ru/kresy.pl

 

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz