Kanclerz Austrii Sebastian Kurz oświadczył, że zaostrzenie prawa azylowego będzie służyć zwalczaniu nielegalnej migracji i ukrócić nadużywanie azylu.

Podobnie jak szef austriackiego rządu, wicekanclerz Heinz-Christan Strache ze współrządzącej Austriackiej Partii Wolności (FPOe) zaznaczył, że zaostrzenie prawa azylowego to istotne przedsięwzięcie zapobiegające nadużyciom.

Rządowy projekt nowelizacji ustawy o cudzoziemcach zakłada na pozwolenie na wgląd w telefon komórkowy osoby ubiegającej się o azyl, w celu weryfikacji tożsamości i trasy podróży. Jeśli azylant posiada pieniądze w gotówce, to władze będą mogły potrącić z nich kwotę do 840 euro jako wkład w koszty jego utrzymania.

ZOBACZ TAKŻE: Co zrobi Sebastian Kurz, najmłodszy kanclerz Austrii?

Uchodźcy dopuszczający się czynów karalnych mają być natychmiast umieszczani w areszcie deportacyjnym i konsekwentnie wydalani z kraju – podkreślił Strache. Wydalanie będzie obejmować również przestępców małoletnich.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wyjazd do kraju ojczystego będzie oznaczał z kolei automatyczną utratę statusu azylanta. Okres, przez który osoby uprawnione do azylu będą oczekiwać na obywatelstwo Austrii, zostanie wydłużony z 6 do 10 lat.

W perspektywie średnio- i długoterminowej uchodźcy powinni utracić prawo składania wniosków azylowych na terytorium Unii Europejskiej – oświadczył przed środowym posiedzeniem rządu minister spraw wewnętrznych Herbert Kickl z FPOe.

Kresy.pl / interia.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz