W czasie niedzielnego Marszu Antynacjonalistycznego w Krakowie lewicowi aktywiści nieśli tabliczkę z napisem „Auschwitz dla nacjonalistów”. Hasło wywołało oburzenie w sieci. Do zdarzenia odniosło się Muzeum Auschwitz.

Na życzenie komukolwiek „Auschwitz” – zwłaszcza w kraju tak dotkniętym niemiecką okupacją, terrorem i ludobójstwem – nie może być zgody. To już nie tylko smutny przejaw elementarnego braku wiedzy, ale i niczym nieusprawiedliwionej podłości. Twarze zakryte – oby ze wstydu – napisało na Twitterze Muzeum Auschwitz. Transparent lewicowych aktywistów wywołał oburzenie w sieci.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

4599.49 PLN    (20.9%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Zobacz także: Europosłanka KO porównała Straż Graniczną do niemieckich i sowieckich zbrodniarzy

„Tak się składa, że w Auschwitz zamordowano wielu polskich nacjonalistów, w tym m.in. Jana Mosdorfa, prezesa przedwojennej MW. Lewacki debilizm w pigułce” – sprawę skomentowała Młodzież Wszechpolska na Facebooku.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Koktajle mołotowa, cegły, petardy. Walki pomiędzy lewicowymi bojówkarzami z warszawskich skłotów [+VIDEO/+FOTO]

Marsz Antynacjonalistyczny w Krakowie rozpoczął się w niedzielę  o godz. 14 na placu Matejki. Po godzinie dołączył do „manifestacji w obronie wolnych mediów” na krakowskim rynku.

Zobacz także: Liderka Strajku Kobiet o niszczeniu kościołów: „Nie mam żalu, że tak się stało. To musiało się stać”

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz