Podczas czwartkowego wywiadu dla Radia WNET, minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Ardanowski wyraził swój żal wobec Prawa i Sprawiedliwości. Jego zdaniem „piątka dla zwierząt” niszczy dorobek polityczny PiS na wsi.

Jak dowiedziało się w czwartek Radio WNET, Jan Krzysztof Ardanowski jest rozżalony, że z powodu tzw. piątki dla zwierząt niszczy się dorobek polityki Prawa i Sprawiedliwości w zakresie rolnictwa. Rolnicy mają być niezadowoleni z poczynań partii rządzącej.

„Ja jestem przede wszystkim zaskoczony i zawiedziony, że z rzeczy, która chyba na to nie zasługuje, mówię o ustawie o ochronie zwierząt z nikim notabene niekonsultowanej, właściwie do tej pory nie ma autora ustawy, która jest pomieszaniem z poplątaniem rzeczy istotnych i rzeczy nieistotnych, żeby tego typu wrzutką niszczyć to co dało polskiej prawicy sukces”.

Zdaniem ministra Ardanowskiego „piątka dla zwierząt” została odebrana jako policzek wymierzony tym, którzy głosowali wcześniej na Andrzeja Dudę w wyborach prezydenckich. „Jak z powodów z nikim nie uzgadnianych, wprowadzić ustawę, mającą wiele wad, konsekwencje tej ustawy będą się ciągnęły latami przed sądami i Ci którzy ją stworzyli będą się za nią wstydzić, jak można wszystko niszczyć z takiego powodu”.

Ardanowski podkreśla, że wybór prezydenta zależał w dużej mierze od rolników i taka sama sytuacja była wcześniej w wyborach parlamentarnych. „Konfederacja, PSL, który otwiera szampany będzie codziennie przypominał chłopom, że proszę bardzo poparliście Prawo i Sprawiedliwość, a Prawo i Sprawiedliwość w jednej z pierwszych ważnych ustaw za nowego prezydenta się od was odwróciło”.

Część przepisów, które pojawiły się w ustawie Ardanowski nazywa „bzdurami”. „Pies ma miec 6-metrowy łańcuch. Wyobraża sobie Pan małego pinczerka, który będzie ciągnął sześciometrowy łańcuch. Jeżeli ktoś ma sukę w mieszkaniu, która mu się oszczeni, to jeśli ma kawalerkę, to musi się z niej wyprowadzić. Takie głupoty, które aż się proszą żeby ktoś z nich kpił”.

Zobacz też: Kaczyński wejdzie do rządu? Terlecki: jest taki plan, by został wicepremierem

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„PiS, partia, której zawierzyłem, partia, która wydawała się prawicowa. Ta partia wpisuje się w wojnę ideologiczną, która się toczy w Europie,  która ze zwierzęcia robi boga i dehumanizuje człowieka. Doszło do jakiegoś absolutnie egzotycznego sojuszu Prawa i Sprawiedliwości oraz Lewicy”.

Zobacz też: Minister Ardanowski: Przyjazd tysięcy Ukraińców do Polski jest świetną okazją do zaprzyjaźnienia się

Kresy.pl/Radio Wnet
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz