Media: „Piątka dla zwierząt” trafi do sejmowej zamrażarki

Zaplanowane na dziś posiedzenie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, na którym posłowie mieli zająć się poprawkami Senatu ws. forsowanej przez kierownictwo PiS tzw. „Piątki dla Zwierząt” zostało odwołane.

We wtorek przed południem portal Interia podał, że według uzyskanych, nieoficjalnych informacji tzw. „Piątka dla zwierząt” trafi do sejmowej zamrażarki.

Jak poinformowano, posłowie należący do sejmowej komisji rolnictwa, którzy mieli zająć się rozpatrzeniem uchwały Senatu w sprawie ustawy, zostali poinformowani poprzez SMS o odwołaniu posiedzenia. Te nieoficjalne początkowo doniesienia zostały później potwierdzone, gdy zaplanowane wcześniej posiedzenie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi zostało odwołane.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

 

W poniedziałek o podobnym scenariuszu mówił na antenie Radia Wnet senator Jan Maria Jackowski. Powiedział, że według jego wiedzy projekt „Piątka dla zwierząt trafi do zamrażarki, a Sejm nie zajmie się w ogóle poprawkami Senatu.

W ubiegłym tygodniu rolnicy protestowali w całej Polsce przeciwko nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt zwanej „Piątką Kaczyńskiego” bądź „Piątką dla zwierząt”. Do dramatycznych scen doszło w Koszutach w Wielkopolsce, gdzie policja skuła i rzuciła na ziemię lidera Agrounii, Michała Kołodziejczaka.

Nowela autorstwa PiS, która została uchwalona przez Sejm w pod koniec września, wprowadza zakaz hodowli zwierząt na futra oraz wykorzystywania ich w celach rozrywkowych. Ograniczała także ubój rytualny jedynie do potrzeb lokalnych związków religijnych i zwiększyła kompetencje prozwierzęcych organizacji pozarządowych. Przepisy ustawy złagodził nieco Senat m.in. dopuszczając eksport mięsa drobiowego z uboju rytualnego.

CZYTAJ TAKŻE: Zablokowane trasy, obornik w biurze Macierewicza. Rolnicy protestują przeciwko „Piątce dla zwierząt” [+FOTO/VIDEO]

interia.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz