Media: „Piątka dla zwierząt” trafi do sejmowej zamrażarki

Zaplanowane na dziś posiedzenie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, na którym posłowie mieli zająć się poprawkami Senatu ws. forsowanej przez kierownictwo PiS tzw. „Piątki dla Zwierząt” zostało odwołane.

We wtorek przed południem portal Interia podał, że według uzyskanych, nieoficjalnych informacji tzw. „Piątka dla zwierząt” trafi do sejmowej zamrażarki.

Jak poinformowano, posłowie należący do sejmowej komisji rolnictwa, którzy mieli zająć się rozpatrzeniem uchwały Senatu w sprawie ustawy, zostali poinformowani poprzez SMS o odwołaniu posiedzenia. Te nieoficjalne początkowo doniesienia zostały później potwierdzone, gdy zaplanowane wcześniej posiedzenie Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi zostało odwołane.

 

W poniedziałek o podobnym scenariuszu mówił na antenie Radia Wnet senator Jan Maria Jackowski. Powiedział, że według jego wiedzy projekt „Piątka dla zwierząt trafi do zamrażarki, a Sejm nie zajmie się w ogóle poprawkami Senatu.

W ubiegłym tygodniu rolnicy protestowali w całej Polsce przeciwko nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt zwanej „Piątką Kaczyńskiego” bądź „Piątką dla zwierząt”. Do dramatycznych scen doszło w Koszutach w Wielkopolsce, gdzie policja skuła i rzuciła na ziemię lidera Agrounii, Michała Kołodziejczaka.

Nowela autorstwa PiS, która została uchwalona przez Sejm w pod koniec września, wprowadza zakaz hodowli zwierząt na futra oraz wykorzystywania ich w celach rozrywkowych. Ograniczała także ubój rytualny jedynie do potrzeb lokalnych związków religijnych i zwiększyła kompetencje prozwierzęcych organizacji pozarządowych. Przepisy ustawy złagodził nieco Senat m.in. dopuszczając eksport mięsa drobiowego z uboju rytualnego.

CZYTAJ TAKŻE: Zablokowane trasy, obornik w biurze Macierewicza. Rolnicy protestują przeciwko „Piątce dla zwierząt” [+FOTO/VIDEO]

interia.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply