Ani jeden organizator, ani jeden uczestnik niedozwolonych protestów nie uniknie odpowiedzialności – poinformował prokurator generalny Białorusi Andrej Szwed, przekazała w czwartek agencja prasowa Biełta.

Białoruski prokurator generalny Andrej Szwed złożył oświadczenie przed rozpoczęciem czwartkowej sesji krajowej konferencji koordynacyjnej w sprawie walki z przestępczością i korupcją – poinformowała Biełta.

Prokurator generalny stanowczo stwierdził: „Ani jeden bloger, ani jedna osoba, która popełniła przestępstwo nie tylko podczas nielegalnych wieców, ale i w internecie, nie będzie w stanie uniknąć odpowiedzialności. Obecnie bardzo ciężko pracujemy, aby zidentyfikować takie osoby i postawić je przed wymiarem sprawiedliwości. W ciągu najbliższych kilku miesięcy opinia publiczna zostanie poinformowana o wynikach tej pracy podczas jawnych rozpraw sądowych w szeregu spraw karnych. Biorąc pod uwagę bezsporne dowody, które otrzymaliśmy zobaczycie, że organy ścigania tylko zwiększą wysiłki, aby stłumić i wykryć takie przestępstwa”.

Prokurator generalny zaznaczył, że ogólna sytuacja przestępczości jest absolutnie pod kontrolą. Według niego spada poziom przestępczości w przypadku większości rodzajów przestępstw. „Oznacza to, że oprócz rozwiązywania dzisiejszych skomplikowanych zadań, wyzwań i zagrożeń, białoruskie organy ścigania nie zapominają o utrzymywaniu przestępczości pod całkowitą i rygorystyczną kontrolą. Jeśli chodzi o porządek publiczny w stolicy kraju i innych zaludnionych miejscowościach, widać, że sytuacja jest pod kontrolą. Z każdym dniem jest coraz lepiej. Wszyscy winni zostaną wcześniej czy później ukarani” – powiedział Andrej Szwed.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak informowaliśmy wcześniej na naszym portalu, Andrej Szwed zamierza zintensyfikować działania na rzecz zapobiegania wszelkim zakłóceniom porządku publicznego.

Andrej Szwed uważa, że głównym zadaniem Prokuratury Generalnej jest zachowanie niezależności i suwerenności kraju. Podkreślił to również wcześniej prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenko.

Zobacz też: Łukaszenko o możliwości integracji między Białorusią i Rosją

„Prokuratorzy powinni i będą wypowiadać się w tej sprawie” – stanowczo zaznaczył Szwed. „Powinniśmy zapewnić bezpieczeństwo i porządek na naszych ulicach. Wszelkie przypadki przemocy, ekstremizmu i zakłóceń porządku publicznego powinny zostać zduszone w zarodku” – dodał.

„Prokuratorzy zintensyfikują działania, aby zapobiec jakimkolwiek zakłóceniom porządku publicznego. Zmobilizujemy wszystkich, którzy są odpowiedzialni za te sprawy i uruchomimy wszystkie agencje rządowe, wszystkich urzędników – zapewnimy pokój, prawo i porządek w naszym kraju jako zjednoczony front”- podkreślił nowy prokurator generalny.

Zobacz też: Łukaszenko ujawnił szczegóły aresztowania członków grupy Wagnera

Kresy.pl/Biełta
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz