Dziennikarka i autorka Anne Applebaum w rozmowie z “Gazetą Wyborczą” powiedziała, że rząd PiS przyczynił się do postrzegania Polski jako państwa współodpowiedzialne za wymordowanie Żydów.

Applebaum zarzuciła Polakom, że “nie rozumieją, jak wielką frustrację w Brukseli budzi Polska”. W jej ocenie, “Polska była w centrum decyzji, była ważna. Teraz jest poczucie, że to była gra, że dopiero teraz pojawia się prawdziwa twarz Polski, że prawdziwą twarzą Polski jest PiS, że Polska to nie jest kraj europejski, że nie respektuje naszych wartości, że nie da się z nią pracować”.

Żona Radosława Sikorskiego wskazała na kluczowe znaczenie następnych wyborów parlamentarnych z punktu widzenia stosunków z Unią Europejską. “Bardzo ważne są następne wybory. Jeżeli Polacy powtórzą ten wybór, to znaczy, że nie jest to Polska jaką przyjmowano do Unii, trzeba będzie wtedy zapytać, czy jest w Unii miejsce dla Polski” – powiedziała.

Applebaum uważa również, że nowelizacja ustawy o IPN była przeprowadzona, aby zaspokoić antysemickie segmenty elektoratu PiS. “Część poparcia tego rządu jest wśród antysemitów, którzy potrzebują wroga. Oni szukają tłumaczenia, dlaczego są biedni, dlaczego Polska jest biedniejsza od Niemców. I to w Polsce, w której prawie nie ma Żydów” – oceniła.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Applebaum: kryzys w relacjach polsko-ukraińskich jest na rękę Rosji

Kresy.pl / Do Rzeczy

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. zefir
    zefir :

    AA niby taka przenikliwa,a ogólnikami polskiego antysemityzmu straszy,żydowskie zbrodnie ukrywa. Niechrzczona Żydówka najlepiej wie co w polskiej duszy piszczy-czego nie wie żydostwo z G.Wybiórczej dopowie.Podstępem i żydowską obłudą A.A. wieszczy,że naród gojów polskich zupełnie się rozpuścił i na żydowską cnotliwość nie zasłużył.Z tego wynika żydowski plan poniżania Polski i Polaków,co A.A realizuje.Taki ciemny polski goj nawet się nie zorientuje,że Applebaum żydowski plan realizuje: uzasadnienie do egzekucji nienależnych roszczeń z tytułu mienia bez spadkowego,buduje.Może ktoś opowie,dlaczego polska ziemia takiego śmiecia nosi.