Aplikacja “Parler” zyskuje popularność wśród prawicowych Amerykanów

Parler, alternatywa dla Twittera i Facebooka odnotowała w Stanach Zjednoczonych skok popularności i stała się najczęściej pobieraną aplikacją informacyjną. Parler, co po francusku znaczy „rozmawiać”, został utworzony jako “niedyskryminująca” platforma oparta na wolnej wypowiedzi – poinformował w czwartek USA Today.

Jak poinformował w czwartek portal USA Today, coraz większą popularność wśród amerykańskich konserwatystów zyskuje aplikacja Parler, która ma być alternatywą dla Facebooka i Twittera.

Na swojej stronie Parler informuje: „Parler jest dla ciekawskich, kreatywnych i obiektywnych osób. Jesteśmy dla każdego, kto chce prowadzić dialog ze wszystkich stron”. Chociaż Parler nie jest platformą wyłącznie konserwatywną, większość użytkowników jest prawicowa.

Zobacz też: Twitter zablokował konto irańskiego ministra do spraw ropy

Konta na portalu założyło już wielu wpływowych prawicowców z USA, Donald Trump Jr. i jego brat Eric, podobnie Rudy Giuliani, Sean Hannity, Ted Cruz i Mark Levin. Na stronie działają również organizacje informacyjne, w tym Breitbart, The Daily Caller i The Epoch Times.

Funkcjonalnie Parler jest prawie identyczny z Twitterem. Podobnie jak w przypadku innych platform mediów społecznościowych, podczas rejestracji trzeba stworzyć profil, a zdjęcie, obraz tła i krótka biografia są dostępne dla innych członków.

Dostępna jest opcja „Uzyskaj weryfikację”, która zapewnia status obywatela Parler. Ten krok wymaga użycia kamery internetowej do zrobienia zdjęcia przedniej i tylnej części dowodu osobistego, lub prawa jazdy.

Zobacz też: Facebook i Twitter ukrywają artykuł New York Post o Bidenach. W tle ponownie Ukraina

Po zatwierdzeniu profil będzie pokazywał czerwoną plakietkę “Parler”, informującą innych użytkowników, że jest się prawdziwą osobą, a nie “fakekontem” lub botem. Po zatwierdzeniu nie trzeba także mieć upublicznionych pełnych danych. Złota odznaka identyfikuje, które ustawiły swoje konta jako publiczne.

Podobnie jak w przypadku innych serwisów społecznościowych, aby się zarejestrować, użytkownik musi mieć co najmniej 13 lat, a do weryfikacji kont i użytkowników wymagany jest numer telefonu. W żadnym momencie nie się pytanym o swoją przynależność polityczną.

Zobacz też: KE, UNESCO, Twitter i Światowy Kongres Żydów łączą siły w walce z “teoriami spiskowymi”

Kresy.pl/USA Today

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply