Amerykański kongresmen Ro Khanna umieścił na Twitterze wpis w którym stwierdził, że w Polsce i Ukrainie przyjęto ostatnio ustawy gloryfikujące nazistowskich kolaborantów oraz negujące Holokaust.

Kongresmen Ro Khanna napisał: Nasz rząd powinien być zaniepokojony odrodzeniem się antysemityzmu w Polsce i na Ukrainie. Oba państwa przyjęły ostatnio ustawy gloryfikujące nazistowskich kolaborantów i zaprzeczające Holocaustowi […] Departament Stanu musi użyć wszystkich dostępnych kanałów dyplomatycznych, by współpracować z ukraińskim i polskim rządem w celu zwalczania powstania tej nienawistnej ideologii, która historycznie zagrażała pokojowi i bezpieczeństwu w regionie.

Ro Khanna to kongresmen z ramienia Partii Demokratycznej. Wcześniej, za kadencji Baracka Obamy był zastępcą sekretarza Departamentu Handlu Stanów Zjednoczonych.

ZOBACZ TAKŻE: Kongres USA apeluje do Departamentu Stanu ws. antysemityzmu w Polsce i na Ukrainie

Na nieprawdziwy wpis amerykańskiego kongresmana zareagowało dwóch polskich polityków. Ro Khannowi odpowiedział doradca premiera Mateusza Morawieckiego, Andrzej Pawluszka, a także wiceminister spraw zagranicznych Bartosz Cichocki. Kongresmen nie odpowiedział.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W przyjętej w styczniu przez polski Sejm ustawie nie ma mowy o gloryfikowaniu nazistowskich kolaborantów i zaprzeczaniu Holocaustowi. Tak nieodpowiedzialne i szokujące twierdzenia nie powinny mieć miejsca” – napisał Pawluszka.

Byłbym wdzięczny, gdyby wskazał pan choć jedną ustawę, uchwaloną w mojej ojczyźnie, Polsce, w której gloryfikowani są nazistowscy kolaboranci lub zaprzecza się Holocaustowi – zauważył Cichocki.

Kresy.pl / twitter.com / sejmlog.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    zefir :

    Ten ussmański kongresmen Ro Khanna to zwyczajny nieuk,debil i analfabeta.Polska ostatnio,jak nigdy wcześniej, nie przyjęła żadnej ustawy gloryfikującej nazistowskich kolaborantów i zaprzeczającej Holokaustowi.Palantowi Khannowi można tylko uświadomić,że to ustawa izraelskiego Knesetu z lat 50-ych ub.w. zwolniła żydowskich oprawców i kolaborantów z niemieckimi nazistami z odpowiedzialności za swe bestialstwa,zwyrodnialstwo i ludobójcze czyny na żydowskiej nacji.Dopowiem,że zwyczajnie zdziwiony jestem,że Wyborcy amerykańscy powierzają swoje przedstawicielstwo w Senacie takim jak Ro Khann.

  2. ProPatria
    ProPatria :

    PROŚBA O UDZIAŁ W GŁOSOWANIU !!! Musimy nie tylko na tym forum, lecz przede wszystkim czynnie, aktywnie walczyć z kultem banderowskich zbrodniarzy. Przesyłam Wam kochani Patrioci link, gdzie można oddać swój głos przeciw współpracy polskich miast z tymczasowo okupowanymi przez dzicz polskimi miastami, gdzie oddaje się hołd bestialskim mordercom naszych Rodaków: http://www.citizengo.org/pl/161103-apel-do-prezydentow-starostow-burmistrzow-i-samorzadow-polskich-miast-wspolpracujacych-z ZJEDNOCZENI MOŻEMY WSZYSTKO !!!