Amerykański kongresmen Ro Khanna umieścił na Twitterze wpis w którym stwierdził, że w Polsce i Ukrainie przyjęto ostatnio ustawy gloryfikujące nazistowskich kolaborantów oraz negujące Holokaust.

Kongresmen Ro Khanna napisał: Nasz rząd powinien być zaniepokojony odrodzeniem się antysemityzmu w Polsce i na Ukrainie. Oba państwa przyjęły ostatnio ustawy gloryfikujące nazistowskich kolaborantów i zaprzeczające Holocaustowi […] Departament Stanu musi użyć wszystkich dostępnych kanałów dyplomatycznych, by współpracować z ukraińskim i polskim rządem w celu zwalczania powstania tej nienawistnej ideologii, która historycznie zagrażała pokojowi i bezpieczeństwu w regionie.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Ro Khanna to kongresmen z ramienia Partii Demokratycznej. Wcześniej, za kadencji Baracka Obamy był zastępcą sekretarza Departamentu Handlu Stanów Zjednoczonych.

ZOBACZ TAKŻE: Kongres USA apeluje do Departamentu Stanu ws. antysemityzmu w Polsce i na Ukrainie

Na nieprawdziwy wpis amerykańskiego kongresmana zareagowało dwóch polskich polityków. Ro Khannowi odpowiedział doradca premiera Mateusza Morawieckiego, Andrzej Pawluszka, a także wiceminister spraw zagranicznych Bartosz Cichocki. Kongresmen nie odpowiedział.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

W przyjętej w styczniu przez polski Sejm ustawie nie ma mowy o gloryfikowaniu nazistowskich kolaborantów i zaprzeczaniu Holocaustowi. Tak nieodpowiedzialne i szokujące twierdzenia nie powinny mieć miejsca” – napisał Pawluszka.

Byłbym wdzięczny, gdyby wskazał pan choć jedną ustawę, uchwaloną w mojej ojczyźnie, Polsce, w której gloryfikowani są nazistowscy kolaboranci lub zaprzecza się Holocaustowi – zauważył Cichocki.

Kresy.pl / twitter.com / sejmlog.pl

Czytaj kolejny artykuł
4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. zefir
    zefir :

    Ten ussmański kongresmen Ro Khanna to zwyczajny nieuk,debil i analfabeta.Polska ostatnio,jak nigdy wcześniej, nie przyjęła żadnej ustawy gloryfikującej nazistowskich kolaborantów i zaprzeczającej Holokaustowi.Palantowi Khannowi można tylko uświadomić,że to ustawa izraelskiego Knesetu z lat 50-ych ub.w. zwolniła żydowskich oprawców i kolaborantów z niemieckimi nazistami z odpowiedzialności za swe bestialstwa,zwyrodnialstwo i ludobójcze czyny na żydowskiej nacji.Dopowiem,że zwyczajnie zdziwiony jestem,że Wyborcy amerykańscy powierzają swoje przedstawicielstwo w Senacie takim jak Ro Khann.

  2. ProPatria
    ProPatria :

    PROŚBA O UDZIAŁ W GŁOSOWANIU !!! Musimy nie tylko na tym forum, lecz przede wszystkim czynnie, aktywnie walczyć z kultem banderowskich zbrodniarzy. Przesyłam Wam kochani Patrioci link, gdzie można oddać swój głos przeciw współpracy polskich miast z tymczasowo okupowanymi przez dzicz polskimi miastami, gdzie oddaje się hołd bestialskim mordercom naszych Rodaków: http://www.citizengo.org/pl/161103-apel-do-prezydentow-starostow-burmistrzow-i-samorzadow-polskich-miast-wspolpracujacych-z ZJEDNOCZENI MOŻEMY WSZYSTKO !!!