Przewodniczący kolegium szefów sztabów sił zbrojnych USA generał Joseph Dunford wziął udział w spotkaniu  Komitetu Wojskowego NATO w Brukseli.

Według Dunforda, Rosja stanowi największe zagrożenie na kontynencie europejskim. „Generał wskazał, że Rosja modernizuje swój potencjał nuklearny, flotę wojenną, opracowuje nowe środki prowadzenia wojny cybernetycznej i elektronicznej. Podkreślił, że w minionej dekadzie w jakimś stopniu zmodernizowane zostały całe rosyjskie siły zbrojne. Wyraził przekonanie, że Rosja „użyje tego potencjału”. Przypomniał w tym kontekście o działaniach Rosji w Gruzji w 2008 roku oraz aneksję Krymu w 2014 roku” – relacjonuje PAP.

Amerykański generał stwierdził również, że „kiedy atak jest „kombinacją niekonwencjonalnych operacji, operacji informacyjnych, cybernetycznych, przymusu ekonomicznego i wpływu politycznego (…) W dalszym ciągu jest to naruszeniem suwerenności”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomniał, że obecnie NATO skupia się na zwiększeniu swojego potencjału odstraszania w celu wzmocnienia europejskiego bezpieczeństwa oraz zaznaczył, że działania militarne USA w Europie są zgodne ze strategią bezpieczeństwa narodowego w odniesieniu do Rosji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Biały Dom opublikował Narodową Strategię Bezpieczeństwa [+VIDEO]

Kresy.pl / PAP
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz