Przewodniczący kolegium szefów sztabów sił zbrojnych USA generał Joseph Dunford wziął udział w spotkaniu  Komitetu Wojskowego NATO w Brukseli.

Według Dunforda, Rosja stanowi największe zagrożenie na kontynencie europejskim. „Generał wskazał, że Rosja modernizuje swój potencjał nuklearny, flotę wojenną, opracowuje nowe środki prowadzenia wojny cybernetycznej i elektronicznej. Podkreślił, że w minionej dekadzie w jakimś stopniu zmodernizowane zostały całe rosyjskie siły zbrojne. Wyraził przekonanie, że Rosja „użyje tego potencjału”. Przypomniał w tym kontekście o działaniach Rosji w Gruzji w 2008 roku oraz aneksję Krymu w 2014 roku” – relacjonuje PAP.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

7412.32 PLN    (33.69%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Amerykański generał stwierdził również, że „kiedy atak jest „kombinacją niekonwencjonalnych operacji, operacji informacyjnych, cybernetycznych, przymusu ekonomicznego i wpływu politycznego (…) W dalszym ciągu jest to naruszeniem suwerenności”.

Przypomniał, że obecnie NATO skupia się na zwiększeniu swojego potencjału odstraszania w celu wzmocnienia europejskiego bezpieczeństwa oraz zaznaczył, że działania militarne USA w Europie są zgodne ze strategią bezpieczeństwa narodowego w odniesieniu do Rosji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Biały Dom opublikował Narodową Strategię Bezpieczeństwa [+VIDEO]

Kresy.pl / PAP

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz