Kobiety chciały przepłynąć z Hawajów na Tahiti, jednak 30 maja doszło do awarii silnika łodzi i od tamtej pory dryfowały na Oceanie Spokojnym.

Kobiety – Jennifer Appel i Tasha Fuiaba – zostały odnalezione około 1500 kilometrów od wybrzeża Japonii. Po awarii silnika, jaka miała miejsce pod koniec maja, kobiety miały nadzieję dotrzeć do lądu przy pomocy napędu żaglowego.

Dopiero po dwóch miesiącach spędzonych na oceanie kobiety zdały sobie sprawę, że mogą mieć problem z powrotem na ląd korzystając jedynie z żagli. Wtedy rozpoczęły codzienne nadawanie sygnału S.O.S. Jednak przez wiele miesięcy żadna jednostka nie podpłynęła na tyle blisko, by go odebrać.

ZOBACZ TAKŻE: Chiny sfinansują budowę kanału łączącego Ocean Atlantycki z Oceanem Spokojnym

Kobiety zostały zauważone niedawno przez załogę statku rybackiego z Tajwanu. Rybacy zawiadomili odpowiednie służby, a na ratunek popłynął statek amerykańskiej marynarki wojennej.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

To była prawdziwa ulga, gdy zobaczyłyśmy statek na horyzoncie. Jestem wdzięczna, że uratowali nam życie – powiedziała Jennifer Appel.

Amerykanki zostały zabrane na pokład USS Ashland. Jednostka przewozi je obecnie do najbliższego portu. Kobiety przetrwały na ocenie dzięki działającym uzdatniaczom słonej wody wody, a także suchemu prowiantowi, którego zgromadzony na łodzi zapas miał wystarczyć na rok. Składały się na niego ryż, makaron i płatki owsiane.

Film z odnalezienia żeglarek opublikowała dzisiaj US Navy:

Kresy.pl / o2.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz