Ambasador Rosji przy ONZ Wasilij Niebienzia powiedział w czwartek w trakcie sesji Rady Bezpieczeństwa ONZ poświęconej sprawie Siergieja Skripala, że Wielka Brytania „igra z ogniem i będzie tego żałować”.

W Nowym Jorku ma miejsce posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodów Zjednoczonych, zwołane przez Rosję w związku z sprawą zamachu na Siergieja Skripala.

Wasilij Niebienzia powiedział na forum Rady, że Rosja mówiła brytyjskim kolegom: igracie z ogniem i pożałujecie tego. Ambasador Rosji dodał, że Nowiczok, którym zaatakowano Siergieja Skripala i jego córkę, nie jest opatentowana tylko przez Rosję pomimo jednoznacznie rosyjskiej nazwy. Uważa on, że posiadają ją też Wielka Brytania i Stany Zjednoczone.

ZOBACZ TAKŻE: Ławrow: Rosja odpowie symetrycznie na każde wrogie działania

Zdaniem rosyjskiego dyplomaty Wielka Brytania prowadzi skoordynowaną kampanię mającą na celu zdyskredytowania Rosji.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Niemożność ustalenia przez brytyjskich ekspertów źródła, skąd pochodził środek, którego użyto podczas incydentu w Salisbury, czyni bezpodstawnymi zarzuty Brytyjczyków o współudział w nim Moskwy – podkreślił ambasador Rosji.

Strona rosyjska nigdy nie otrzymała od Wielkiej Brytanii listy pytań związanych z incydentem w Salisbury – dodał dyplomata. Zaznaczył, że Londyn ograniczył się jedynie do wysuwania oskarżeń pod adresem Rosji.

Jeśli zaś są jakieś pytania – zwrócił się do strony brytyjskiej – to przekażcie je, ale niech to będą pytania, a nie gotowe zarzuty i żądanie byśmy się z nimi zgodzili, przyznając do współudziału – powiedział ambasador Rosji.

Kresy.pl / interia.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz