Ambasador Rosji przy ONZ Wasilij Niebienzia powiedział w czwartek w trakcie sesji Rady Bezpieczeństwa ONZ poświęconej sprawie Siergieja Skripala, że Wielka Brytania „igra z ogniem i będzie tego żałować”.

W Nowym Jorku ma miejsce posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodów Zjednoczonych, zwołane przez Rosję w związku z sprawą zamachu na Siergieja Skripala.

Wasilij Niebienzia powiedział na forum Rady, że Rosja mówiła brytyjskim kolegom: igracie z ogniem i pożałujecie tego. Ambasador Rosji dodał, że Nowiczok, którym zaatakowano Siergieja Skripala i jego córkę, nie jest opatentowana tylko przez Rosję pomimo jednoznacznie rosyjskiej nazwy. Uważa on, że posiadają ją też Wielka Brytania i Stany Zjednoczone.

ZOBACZ TAKŻE: Ławrow: Rosja odpowie symetrycznie na każde wrogie działania

Zdaniem rosyjskiego dyplomaty Wielka Brytania prowadzi skoordynowaną kampanię mającą na celu zdyskredytowania Rosji.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Niemożność ustalenia przez brytyjskich ekspertów źródła, skąd pochodził środek, którego użyto podczas incydentu w Salisbury, czyni bezpodstawnymi zarzuty Brytyjczyków o współudział w nim Moskwy – podkreślił ambasador Rosji.

Strona rosyjska nigdy nie otrzymała od Wielkiej Brytanii listy pytań związanych z incydentem w Salisbury – dodał dyplomata. Zaznaczył, że Londyn ograniczył się jedynie do wysuwania oskarżeń pod adresem Rosji.

Jeśli zaś są jakieś pytania – zwrócił się do strony brytyjskiej – to przekażcie je, ale niech to będą pytania, a nie gotowe zarzuty i żądanie byśmy się z nimi zgodzili, przyznając do współudziału – powiedział ambasador Rosji.

Kresy.pl / interia.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz