AfD uchwaliła na konwencie w Kolonii swój program wyborczy.

W uchwalonym programie partia wiele miejsca poświęca kwestii napływu migrantów. Partia chce końca niekontrolowanej masowej imigracji do Niemiec i niemieckich systemów socjalnych. W programie AfD podkreśla, że integracja jest obowiązkiem imigrantów. Jasno postawiono też tezę, że islam nie jest częścią Niemiec. Swierdzono również, że stabilizacja systemów socjalnych będzie możliwa jedynie wypadku, kiedy nasze ograniczone środki nie będą wydawane na nieodpowiedzialną politykę migracyjną.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Alternatywa dla Niemiec uważa, że kraj powinien wyjść ze strefy euro, wcześniej podejmując kroki mające przywrócić starą walutę – markę niemiecką. W swoim programie AfD zawarła obietnice zintensyfikowania działań na rzecz zwiększenia liczby urodzeń, a także większego wsparcia dla niemieckich rodzin.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Niemcy: Zamieszki i starcia z policją w Kolonii, gdzie odbywa się zjazd Alternatywy dla Niemiec [+VIDEO]

AfD jest przeciwna podwyższaniu podatków, oraz chce zmniejszenia stawki podatku VAT o  7 proc. Partia chce uzależnić czas pobierania zasiłku dla bezrobotnych od długości ostatniego zatrudnienia. Ugrupowanie chce też umożliwić emerytom pracę, bez uszczerbku dla pobieranych świadczeń. AfD wpisała do programu także zniesienie finansowania przedstawicieli kościołów (m.in. biskupów katolickich i protestanckich) ze budżetu państwa.

Podczas głosowania nad programem w Kolonii poparło go 92,5 proc. z 469 obecnych na konwencie delegatów.

Jako czołowych kandydatów partii (tzw. kandydatów na kanclerza) wybrano Alexander Gauland i Alice Weidel. Zastąpili oni Frauke Petry, która w środę ogłosiła swoją rezygnację z tej funkcji. 76-letni Gauland wywodzi się z narodowo-konserwatywnego skrzydła partii, 38-letnia Weidel ze skrzydła liberalnego.

kresy.pl / interia.pl




Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz