Do miasta zjechały setki lewicowych aktywistów, którzy od rana prowokują starcia z policją.

Lewicowi demonstranci chcą nie pozwolić na  rozpoczęcia zjazdu Alternatywy dla Niemiec (AfD), starając się zablokując dojazd do hotelu Maritim. Z powodu blokady członkowie partii korzystali z policyjnej eskorty.

Ponieważ pierwotne plan lewicowych aktywistów nie udał się, obrzucili oni policjantów kamieniami, kostką brukową i petardami, a manifestacja zmieniła się w zamieszki.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Obecnie trwają demonstracje, na których według organizatorów ma się pojawić 30 000 demonstrantów. Z tego powodu na nogi postawiono cztery tysiące policjantów.

CZYTAJ TAKŻE: Niemiecki rząd: uchodźcy to nie terroryści

AfD jest zdecydowanie antyimigrancką partią, która ma możliwość zdobycia wielu mandatów w najbliższych wyborach do Bundestagu.

kresy.pl / wp.pl / reuters.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz