Na stronach internetowych amerykańskiego dziennika „The New York Times” opublikowano kompilację dostępnych nagrań przedstawiających lincz nad 27-letnią Afganką w Kabulu, którą oskarżono o spalenie Koranu.

W marcu tego roku Farkhunda Malikzada, która studiowała islam, zastała fałszywie oskarżona o spalenie Koranu. Tłum ludzi publicznie zlinczował ją w centrum stolicy Afganistanu. Miejscowa policja nie zdołała powstrzymać rozwścieczonego tłumu. Jej ciało wywleczono na ulicę i rozjechano samochodem. Pojawiały się różne „pomysły” na to, co zrobić z ciałem, m.in. czy porzucić je psom na pożarcie, czy powiesić na widok publiczny. Ostatecznie, ciało kobiety zawleczono nad brzeg rzeki, gdzie je spalono.

Śledztwo policyjne wykazało, że kobieta nie spaliła Koranu. Aresztowano 49 osób. Dwunastu mężczyzn otrzymało kary więzienia, podobnie jak 11 policjantów, którzy nie zapobiegli tragedii.

UWAGA: nagranie zawiera bardzo drastyczne sceny.

Nytimes.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz