ABW zablokowała stronę internetową szerzącą propagandę ISIS

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zablokowała stronę internetową zajmującą się szerzeniem propagandy terrorystycznej Państwa Islamskiego – poinformował rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. ABW prowadzi dalsze dochodzenie ws. podmiotów zaangażowanych w stworzenie witryny.

Strona publikowała treści w języku arabskim. Jak poinformował w środę resort, umożliwiała zamieszczanie radykalnych materiałów pochodzących m.in. z prowadzonych przez IS tygodnika, radia i wydawnictwa. Użytkownicy mogli również komentować zamieszczone treści.

CZYTAJ TAKŻE: Wpadka ABW. Ujawniono adresy tajnych placówek

„Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, realizując ustawowe zadania, oceniła, że publikacje wypełniają znamiona przestępstwa – publicznego nawoływania do popełnienia przestępstw przeciwko ludzkości” – wyjaśnił.

„W efekcie czynności podjętych przez ABW strona została zablokowana. Teraz prowadzone są działania, aby zidentyfikować osoby zaangażowane w funkcjonowanie serwisu” – zaznaczył rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Macron dał islamskim przywódcom we Francji 15 dni na przyjęcie wartości republikańskich

Żaryn powiedział PAP, że takie serwisy są rejestrowane w polskiej domenie sporadycznie, ale nie jest to pierwszy raz, gdy ABW realizując swoje zadania zidentyfikowała taką stronę, której treść wpisuje się w szerzenie propagandy terrorystycznej. „W przypadku wykrycia serwisów zajmujących się szerzeniem propagandy Państwa Islamskiego ABW za każdym razem podejmuje czynności mające na celu ich zablokowanie i ustalenie osób związanych z tego typu działaniami” – zaznaczył w rozmowie z PAP.

Kresy.pl / dziennik.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz