Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zablokowała stronę internetową zajmującą się szerzeniem propagandy terrorystycznej Państwa Islamskiego – poinformował rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. ABW prowadzi dalsze dochodzenie ws. podmiotów zaangażowanych w stworzenie witryny.

Strona publikowała treści w języku arabskim. Jak poinformował w środę resort, umożliwiała zamieszczanie radykalnych materiałów pochodzących m.in. z prowadzonych przez IS tygodnika, radia i wydawnictwa. Użytkownicy mogli również komentować zamieszczone treści.

CZYTAJ TAKŻE: Wpadka ABW. Ujawniono adresy tajnych placówek

“Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, realizując ustawowe zadania, oceniła, że publikacje wypełniają znamiona przestępstwa – publicznego nawoływania do popełnienia przestępstw przeciwko ludzkości” – wyjaśnił.

“W efekcie czynności podjętych przez ABW strona została zablokowana. Teraz prowadzone są działania, aby zidentyfikować osoby zaangażowane w funkcjonowanie serwisu” – zaznaczył rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych.

CZYTAJ TAKŻE: Macron dał islamskim przywódcom we Francji 15 dni na przyjęcie wartości republikańskich

Żaryn powiedział PAP, że takie serwisy są rejestrowane w polskiej domenie sporadycznie, ale nie jest to pierwszy raz, gdy ABW realizując swoje zadania zidentyfikowała taką stronę, której treść wpisuje się w szerzenie propagandy terrorystycznej. “W przypadku wykrycia serwisów zajmujących się szerzeniem propagandy Państwa Islamskiego ABW za każdym razem podejmuje czynności mające na celu ich zablokowanie i ustalenie osób związanych z tego typu działaniami” – zaznaczył w rozmowie z PAP.

Kresy.pl / dziennik.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply