Jeden z najlepszych czołgów świata w barwach US Marines
Ćwiczenia strzeleckie z M1A1 Abrams przeprowadzone przez US Marines:
Źródło: youtube.com
Moskiewski Sąd Arbitrażowy umorzył postępowanie w sprawie roszczenia właściciela rosyjskich
ropociągów Transniefty wobec rosyjskiego koncernu naftowego Rosniefty.
20 listopada IX Arbitrażowy Sąd Apelacyjny zakończył postępowanie w sprawie skargi Rosniefty,
kwestionującej decyzję sądu pierwszej instancji, który pod koniec 2022 roku odrzucił roszczenie tego koncernu naftowego wobec Transniefty na kwotę 3,4 mld rubli w ramach odszkodowania na
zanieczyszczenie rurociągu naftowego "Przyjaźń" w 2019 r.
23 maja 2022 roku do Transniefty wpłynęło roszczenie od Rosniefty o wypłacenie 3,4 mld rubli z tytułu odszkodowanie za zanieczyszczenie ropociągu "Przyjaźń" substancjami chloroorganicznymi skutkującym przerwami w dostawach. Rosyjski monopolista rurociągowy podkreślił następnie, że do kwietnia 2022 roku pozasądowo uregulował zobowiązania wynikające z tych przerw ze wszystkimi zainteresowanymi nim spedytorami i klientami.
Słowacja utrzymała jednostronny zakaz importu zboża z Ukrainy. Słowackie władze podkreślają, że musi ono spełniać takie same warunki jak zboże z innych krajów Unii Europejskiej.
O decyzji słowackich władz poinformował minister rolnictwa i rozwoju wsi Słowacji Richard Takács podczas dwustronnego spotkania z unijnym komisarzem ds. Rolnictwa Januszem Wojciechowskim, które miało miejsce podczas ubiegłotygodniowego posiedzenia Rady UE ds. Rolnictwa i Rybołówstwa w Brukseli.
"Słowacja w pełni popiera tranzyt produktów rolnych z Ukrainy do krajów trzecich poprzez korytarze solidarności. Rzeczywistość jest jednak taka, że znaczna część tych towarów pozostaje na wspólnym rynku UE i stanowi tym samym konkurencję cenową dla słowackich rolników eksportujących zboże do UE" - oświadczył Takács, cytowany przez portal Ukro Agro Consult.
Ministerstwo Finansów Ugandy zadeklarowało zamiar uzyskania pożyczki w wysokości 150 mln dolarów od
Exim Bank of China. W ten sposób państwo to zreagowało na odcięcie od kredytów Banku Światowego z powodów ideologicznych.
Propozycję przedstawił w poniedziałek parlamentarnej komisji gospodarki narodowej wiceminister finansów Ugandy, podał w poniedziałek portal African Gazette. Pieniądze mają być przeznaczone na modernizację i rozbudowę sieci telekomunikacyjnej. Działanie rządu afrykańskiego rządu związane jest z zawieszeniem finansowania przez Bank Światowy w sierpniu bieżącego roku, w związku z przyjęciem przez kraj ustawy w sprawie karalności homoseksualizmu.
W Ugandzie akty homoseksualne są karalne. W dodatku uchwalona w marcu przez ugandyjski parlament ustawa wprowadza przestępstwo „homoseksualizmu zaostrzonego”, które zachodzi w przypadkach stosunków seksualnych z udziałem osób zakażonych wirusem HIV, a także nieletnich i innych kategorii osób wrażliwych. Według nowych przepisów tego rodzaju czyn jest zagrożony nawet karą śmierci. Z kolei za „usiłowanie homoseksualizmu” będzie można otrzymać wyrok do 10 lat więzienia.
Polscy kierowcy na Ukrainie, którzy zawieźli towary i wracają, muszą czekać na granicy dwa razy dłużej niż Ukraińcy po polskiej stronie, gdzie odbywa się protest – poinformował poseł Konfederacji, Andrzej Zapałowski.
W wywiadzie dla serwisu tvpolska.pl poseł Konfederacji, prof. Andrzej Zapałowski przypomniał, że w związku z blokowaniem dróg w Przemyślu i Medyce przez ukraińskich kierowców w odwecie za protest polskich przewoźników i rolników, zwrócił się do wicewojewody podkarpackiego z prośbą o pilną interwencję. Zaznaczmy, że w ten sposób w Przemyślu powstały wielkie korki, a mieszkańcy Medyki i okolic mieli problem z powrotem do domów,. Poseł zwrócił uwagę, że przez to rośnie bardzo duże napięcie społeczne.
Zobacz: Ukraińscy kierowcy zablokowali samochody z pomocą humanitarną dla Ukrainy [+VIDEO]
Eksport tureckich towarów do Rosji, które Moskwa wykorzystuje do produkcji wojskowej, gwałtownie wzrósł w 2023 roku - podał 27 listopada „Financial Times”. (more…)
Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę Avia FED Service dostarczyła rosyjskiemu przemysłowi lotniczemu części zamienne o wartości co najmniej 7,3 miliona dolarów, z czego większość o wartości 4,1 miliona dolarów z Ukrainy – wynika z dochodzenia prowadzonego przez rosyjski projekt Vazhnye Istorii i OCCRP. (more…)
Istnieje mnóstwo przypadków zniszczeń Abramsów i to wcale nie super zaawansowaną amunicją. Pancerz Abramsa zawiera warstwy płyt ze stopu zubożonego uranu, wykorzystanego z odpadów radiologicznych elektrowni atomowych. Fakt ten był ukrywany przez wiele lat z uwagi na „tajemnicę wojskową” do czasu I wojny w Zatoce Perskiej. Amerykańscy czołgiści wracali do domów z dziwnymi objawami chorobowymi niejednokrotnie prowadzącymi do ich śmierci. Początkowo oficjalne „czynniki” twierdziły, że jest to wynik użytej jakiejś tajemniczej broni przez Saddama Husaina ale kłamstwo to nie wytrzymało próby czasu. Armata Abramsa może wykorzystywać rożne rodzaju pocisków ale „uniwersalnym” jest pocisk także ze zubożonego uranu. Te zakazane przez ONZ amunicja po jej użyciu przynosi katastrofalne skutki dla ludzi i środowiska. Jeden z wielu filmów : https://www.youtube.com/watch?v=R_ne6AC2dT4