Według informacji podanych w czwartek przez rosyjski rząd poniżej granicy ubóstwa żyje 13 proc. obywateli Federacji Rosyjskiej.

Rosyjski minister pracy Maksim Topilin w wywiadzie dla telewizji publicznej oświadczył: Według naszych danych liczba ludności o dochodach poniżej minimum egzystencji utrzymuje się na poziomie 20 milionów.

Jako przyczynę tego stanu rzeczy rosyjski minister wskazał wzrost kosztów utrzymania w Rosji. Topilin dodał również, że na polecenie prezydenta Władimira Putina podniesiono płacę minimalną w Rosji, która wynosiła 7 800 rubli, (równowartość 115 euro). Od 1 stycznia będzie ona wynosić 85 proc. minimum egzystencji.

CZYTAJ TAKŻE: Rosja: coraz więcej osób żyje w biedzie

Od 1 stycznia 2019 roku w Rosji zostanie wprowadzona płaca minimalna w wysokości minimalnych kosztów utrzymania. Będzie ona wynosiła około 10 000 rubli (równowartość 140 euro).

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Prezydent Władimir Putin przyznał, że wzrost poziomu ubóstwa w Rosji jest „alarmujący”. Zaznaczył jednocześnie, że gospodarka Rosji przezwyciężyła już recesję, co jest już stopniowo odczuwalne tak przez podmioty gospodarcze, jak i przez obywateli.

Według danych 8 milionów Rosjan może zadeklarować upadłość finansową z powodu długów i niespłaconych kredytów. Zdaniem wielu ekspertów dla rosyjskich rodzin najpoważniejszym problemem jest spadek wartości rubla, który od 2014 roku stracił ponad połowę swojej siły nabywczej.

Kresy.pl / www.1prime.ru
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz