1200 polskich firm zgłosiło się do odbudowy Ukrainy

Niemal 800 przedsiębiorców uczestniczyło w środowych konsultacjach branżowych poświęconych powojennej odbudowie Ukrainy. Wydarzenie zorganizowała Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

Jak poinformowało Ministerstwo Rozwoju i Technologii, niemal 800 przedsiębiorców uczestniczyło w środowych konsultacjach branżowych poświęconych powojennej odbudowie Ukrainy. Wydarzenie zorganizowała Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

W czerwcu Ministerstwo Rozwoju i Technologii uruchomiło rejestrację do programu współpracy na rzecz przygotowań do wznowienia eksportu i powojennej odbudowy Ukrainy, którego operatorem została Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Łącznie zgłosiło się ponad 1200 polskich firm, zainteresowanych zarówno eksportem, inwestowaniem, jak i współpracą z ukraińskimi kontrahentami na zasadzie podwykonawstwa.

Zobacz też: Ukraińcy oferują Polsce odbudowę miast, których nie kontrolują. Niemcy dostali bardziej realistyczną ofertę

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1741.62 PLN    (7.91%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Od ponad pół roku rosyjski agresor konsekwentnie i bezlitośnie niszczy ukraińskie domy i infrastrukturę. Już dziś wiemy, że odbudowa kraju pochłonie setki milionów dolarów. Z naszymi ukraińskimi przyjaciółmi łączy nas wzajemne zrozumienie dla sensu ich walki i potrzeby odbudowy kraju. Cieszę się, że tak wielu polskich przedsiębiorców odpowiedziało na nasz apel i chce w niej aktywnie uczestniczyć. Po ustaniu działań wojennych ich wiedza i doświadczenie będą bezcenne” – mówił minister Waldemar Buda.

Po pierwszych dwóch miesiącach naboru do programu, odbyły się konsultacje branżowe z udziałem niemal 800 polskich przedsiębiorców. Głównie budowlańców oraz producentów maszyn i urządzeń, ale też przedstawicieli takich branż jak IT, spożywcza czy medyczna.

„Przy okazji naboru do programu dowiedzieliśmy się, co trapi polskie firmy działające w Ukrainie. Dzisiaj podsumujemy te wyzwania i wspólnie zastanowimy się nad ich rozwiązaniami. Dzięki temu, po ustabilizowaniu się sytuacji, nasz biznes będzie mógł w pełni działać w Ukrainie” – zauważa Krzysztof Drynda, Prezes Zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Konsultacjom towarzyszyło forum poświęcone rządowym narzędziom wsparcia oraz możliwościom udziału w międzynarodowych przetargach na rzecz odbudowy Ukrainy. Uczestnicy wydarzenia poznali również bariery wejścia na rynek ukraiński oraz warunki realizacji zamówień publicznych na terenie Ukrainy. Organizatorem wydarzenia była Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

Zobacz też: Balcerowicz będzie doradzał przy odbudowie Ukrainy?

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz