Polska firma pomoże zbudować Muzeum Nauki w Kijowie

W opracowaniu technicznym ekspozycji Muzeum Nauki w Kijowie weźmie udział polska firma EDU, która współtworzyła Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Polska firma została pozyskana do współpracy przez inwestora finansującego projekt. Informacja u udziale polskiej firmy w budowie Muzeum Nauki w Kijowie została podana po spotkaniu wiceministra edukacji i nauki Ukrainy Romana Hreby i prezesa EDU Roberta Szczęsnego, która miała miejsce w Kijowie – podał rzecznik prasowy Ministerstwa Edukacji Ukrainy.Eksperci z firmy EDU stworzą ogólną koncepcję przestrzeni edukacyjnej Muzeum Nauki w Kijowie, przygotują zadania techniczne dla architektów, a także stworzony przez nich projekt. Będą również prowadzić stałe konsultacje aż do czasu otwarcia muzeum.

CZYTAJ TAKŻE: PESA wygrała przetarg na dostawę czterdziestu tramwajów dla Kijowa

Ukraińskie ministerstwo edukacji zapowiada, że już wkrótce zostaną przedstawione wstępne projekty architektoniczne muzeum. Resort zapowiada, że że planuje pozyskać środki na finansowanie muzeum ze środków europejskich.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Muzeum Nauki w Kijowie ma powstać przy ulicy Antonowicz 180 w specjalnie do tego celu wyremontowanym budynku. Będzie to pierwsza tego rodzaju placówka w stolicy Ukrainy. Ministerstwo chce zrealizować projekt budowy muzeum w przeciągu jednego roku. Praca nad projektem ma rozpocząć się jeszcze w sierpniu, a budowa – w październiku.

Projekt jest realizowany jest w formie partnerstwa publiczno-prywatnego pomiędzy Funduszem Mienia Państwowego Ukrainy i firmą „Aldo”.

kresy.pl / zik.ua

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz