Polska firma pomoże zbudować Muzeum Nauki w Kijowie

W opracowaniu technicznym ekspozycji Muzeum Nauki w Kijowie weźmie udział polska firma EDU, która współtworzyła Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Polska firma została pozyskana do współpracy przez inwestora finansującego projekt. Informacja u udziale polskiej firmy w budowie Muzeum Nauki w Kijowie została podana po spotkaniu wiceministra edukacji i nauki Ukrainy Romana Hreby i prezesa EDU Roberta Szczęsnego, która miała miejsce w Kijowie – podał rzecznik prasowy Ministerstwa Edukacji Ukrainy.

Eksperci z firmy EDU stworzą ogólną koncepcję przestrzeni edukacyjnej Muzeum Nauki w Kijowie, przygotują zadania techniczne dla architektów, a także stworzony przez nich projekt. Będą również prowadzić stałe konsultacje aż do czasu otwarcia muzeum.

CZYTAJ TAKŻE: PESA wygrała przetarg na dostawę czterdziestu tramwajów dla Kijowa

Ukraińskie ministerstwo edukacji zapowiada, że już wkrótce zostaną przedstawione wstępne projekty architektoniczne muzeum. Resort zapowiada, że że planuje pozyskać środki na finansowanie muzeum ze środków europejskich.

Tę informację dostarczył portal Kresy.pl.
Wspieraj rzetelne dziennikarstwo.

Muzeum Nauki w Kijowie ma powstać przy ulicy Antonowicz 180 w specjalnie do tego celu wyremontowanym budynku. Będzie to pierwsza tego rodzaju placówka w stolicy Ukrainy. Ministerstwo chce zrealizować projekt budowy muzeum w przeciągu jednego roku. Praca nad projektem ma rozpocząć się jeszcze w sierpniu, a budowa – w październiku.

Projekt jest realizowany jest w formie partnerstwa publiczno-prywatnego pomiędzy Funduszem Mienia Państwowego Ukrainy i firmą „Aldo”.

kresy.pl / zik.ua

Reklama1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz