Kraje pozostające poza OPEC zwiększają wydobycie. Cena ropy na giełdzie spadła do 50 dolarów za baryłkę Brent, to jest do poziomu najniższego od listopada ub. roku.

Kartel OPEC poinformował 14 marca br. w comiesięcznym raporcie, że pomimo zawarcia porozumienia naftowego przez kraje członkowskie organizacji oraz jedenastu producentów spoza niej, wydobycie na świecie nadal rośnie. Oznacza to, że porozumienie nie spełnia oczekiwań.– pisze portal biznesalert.pl

W lutym wydobycie ropy przez kraje OPEC spadło o 140 tys. baryłek dziennie, jednak kraje pozostające poza OPEC zwiększają wydobycie. Raport podniósł przewidywane wydobycie w krajach spoza OPEC na ten rok.

Wydobycie ropy spoza OPEC ma wzrosnąć o 400 tysięcy baryłek dziennie, czyli o 160 tysięcy więcej od przewidywań. Prognozowane wydobycie w USA na 2017 rok zostało podniesione o 100 tysięcy baryłek na dzień– informuje biznesalert.pl. W tej sytuacji Arabia Saudyjska zapowiedziała, że nie przedłuży porozumienia na drugą połowę 2017 roku.

Zwiększone wydobycie ropy skutkuje spadkiem jej ceny na giełdzie do 50 dolarów za baryłkę Brent, to jest do poziomu najniższego od listopada ub. roku.

CZYTAJ TAKŻE: Państwa OPEC uzgodniły zmniejszenie wydobycia ropy naftowej

CZYTAJ TAKŻE: Ceny ropy powoli idą w górę

CZYTAJ TAKŻE: Wszystkie kraje związane porozumieniem poza Rosją zmniejszyły wydobycie ropy

biznesalert.pl / kresy.pl0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz