Kraje pozostające poza OPEC zwiększają wydobycie. Cena ropy na giełdzie spadła do 50 dolarów za baryłkę Brent, to jest do poziomu najniższego od listopada ub. roku.

Kartel OPEC poinformował 14 marca br. w comiesięcznym raporcie, że pomimo zawarcia porozumienia naftowego przez kraje członkowskie organizacji oraz jedenastu producentów spoza niej, wydobycie na świecie nadal rośnie. Oznacza to, że porozumienie nie spełnia oczekiwań.– pisze portal biznesalert.plW lutym wydobycie ropy przez kraje OPEC spadło o 140 tys. baryłek dziennie, jednak kraje pozostające poza OPEC zwiększają wydobycie. Raport podniósł przewidywane wydobycie w krajach spoza OPEC na ten rok.

Wydobycie ropy spoza OPEC ma wzrosnąć o 400 tysięcy baryłek dziennie, czyli o 160 tysięcy więcej od przewidywań. Prognozowane wydobycie w USA na 2017 rok zostało podniesione o 100 tysięcy baryłek na dzień– informuje biznesalert.pl. W tej sytuacji Arabia Saudyjska zapowiedziała, że nie przedłuży porozumienia na drugą połowę 2017 roku.

Zwiększone wydobycie ropy skutkuje spadkiem jej ceny na giełdzie do 50 dolarów za baryłkę Brent, to jest do poziomu najniższego od listopada ub. roku.

CZYTAJ TAKŻE: Państwa OPEC uzgodniły zmniejszenie wydobycia ropy naftowej

CZYTAJ TAKŻE: Ceny ropy powoli idą w górę

CZYTAJ TAKŻE: Wszystkie kraje związane porozumieniem poza Rosją zmniejszyły wydobycie ropy

biznesalert.pl / kresy.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz