Prezydent Litwy Dalia Grybauskaite w trakcie spotkania w Wilnie z dowódcą wojsk NATO w Europie gen. Curtisem Scaparrottim wyraziła swoją opinię na temat polityki Sojuszu.

W komunikacie prezydent wydanym po spotkaniu z generałem można przeczytać: Zdaniem prezydent, obecna struktura dowodzenia NATO oraz siły wojskowe Sojuszu są ciągle rozlokowane z uwzględnieniem logiki okresu zimnej wojny – w Europie Zachodniej i Południowej. […] Przy nasilającym się zagrożeniu ze strony Rosji siły Sojuszu powinny zostać przemieszczone na flankę wschodnią.CZYTAJ TAKŻE:
Amerykańskie czołgi i wozy bojowe dotarły na Litwę

Według Grybauskaite, państwa nadbałtyckie powinny zostać objęte regionalną obroną powietrzną i działaniami, mającymi zapobiec możliwej militarnej izolacji Litwy, Łotwy i Estonii. W opinii prezydent Litwy, jednym z głównych elementów odstraszania Rosji powinna być stała obecność wojsk sojuszniczych. W chwili obecnej żołnierze NATO są rozlokowani w krajach bałtyckich są na zasadzie rotacyjnej.

kresy.pl / gazetaprawna.pl

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.

Leave a Reply

a

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz