Ekspert PiS do spraw wschodnich i kwestii geopolitycznych zabrał głos w sprawie zamachów na zachodzie.

W rozmowie ze Stanisławem Żarynem w wywiadzie udzielonym portalowi Wpolityce, ekspert PiS w kwestiach geopolityki i doradca ministra spraw zagranicznych, prof. Żurawski vel Grajewski zasugerował, że to Rosja odpowiada za zamachy na zachodzie.

To teza propagandowa mówi, że przegrywamy wojnę z terroryzmem. Mamy wojnę z radykalnymi islamistami, którzy jako metodę wojowania stosują terror. Na to nakłada się gra innych aktorów sceny międzynarodowej, np. Rosji. Każdy zamach na Zachodzie jest de facto w interesie Rosji. (…) Promuje ją, przynajmniej w części opinii publicznej na Zachodzie, jako pożądanego sojusznika w walce z islamistami. Część opinii publicznej na Zachodzie to „kupuje”. Ten wymiar gry trzeba brać pod uwagę. My nie walczymy z metodą wojowania, ale z tymi, którzy tę metodę stosują. To potrwa, szczególnie, że Europa nie jest w stanie reagować w sposób rozstrzygający. Ze swoimi reakcjami czeka na USA– mówi Żurawski vel Grajewski.

Wpolityce/KRESY.PL

15 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. mp
  mp :

  co za bezczelny kutas i takie kutasy mają być obnażane i wąchane przez media,czyli my musimy oglądać i słuchać takich kutasów.Jakby nie rozkazy z MOSSADU takie kutasy zajmowały by się dyskusjami o zupie ogórkowej w M4 ze zmierżoną żoną.A tak muszę czytać co kutas wypluwa z opłacanej przez kogo trza mordy

 2. pro_patria
  pro_patria :

  Kretyn znów przemówił, jak zwykle w swoim bezmózgim, rusofobicznym stylu. Zastanawiam się, na jakiej podstawie ci wszyscy pisowscy imbecyle uzyskali tytuły naukowe ??? Pewnie były dawane za wielkość sklai rusofobii i kretynizmu politycznego. Cieszę się, że doradza waSZCZYkowskiemu, gdyż przyczyni się do szybszego upadku (nie)rządów pisiorów.

 3. manetekelfares
  manetekelfares :

  Jeszcze wczoraj pisałem, że „nasz” msz podłapie tę nowomowę i jak widać nie myliłem się. Co prawda głos dał nie Waszczu, ale za to jego niezastąpiony i nieoceniony doradca „Grajek vel sprzedawca bajek”. Pis jest takie przewidywalne w swoich działaniach, że nawet dla dziecka ich postępowanie nie jest żadnym zaskoczeniem, a cóż dopiero dla wytrawnych dyplomatów europejskich