Jeden z czołowych ekspertów z obozu Prawa i Sprawiedliwości nie widzi zagrożenia w przyjęciu przez Polskę imigrantów w liczbie narzuconej przez UE.

Państwa członkowskie UE mają w sumie około 500 milionów mieszkańców. Wchłonięcie i dystrybucja w Unii nawet około 150 tysięcy uchodźców nie stanowi zagrożenia dla tożsamości etnicznej, religijnej czy kulturowej”– stwierdza prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl

Jego zdaniem „mamy pewną grę wyobraźni w tej sprawie. Ona jest oczywiście ważna, ponieważ nastawienie opinii publicznej w tej sprawie może tworzyć fakty polityczne„.

Jednak w sensie faktycznym przyjęcie przez Polskę 2 czy 3 tys. uchodźców, czy nawet 10 tysięcy dla stabilności Polski, dla polskiej tożsamości nie jest problemem. Polska nie zostanie zalana wielką masą ludzi, jeśli przyjmie 10 tys. migrantów– przekonuje Żurawski vel Grajewski.

Prof. Żurawski vel Grajewski zasiada w Radzie Programowej Prawa i Sprawiedliwości. Według doniesień medialnych po wyborach może zająć stanowisko w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

wPolityce.pl/KRESY.PL

12 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. zan
  zan :

  1) Te 150tys stanowi tylko początek, jest oswajanie rdzennych Europejczyków z imigracją „na uchodźce” – coś jak stopa wsadzona między framugę a drzwi. 2) W Europie JUŻ jest kilkadziesiąt milionów Arabów, czarnych, muzułmanów itd.

 2. zan
  zan :

  „Polska nie zostanie zalana wielką masą ludzi, jeśli przyjmie 10 tys. migrantów” — no to Grajewski, czy tam Żurawski…Może umówimy się tak: sprzedam ci kopa w ten twój pisowski tyłek, a ty mi za to dasz 100zł. To tylko siniak i symboliczna kwota. Stoi? Mógłbym ci jeszcze palucha uciąć – wszak co to jest ucięcie palucha w porównaniu z umieraniem na raka. Nic. Podoba ci się takie rozumowanie pisowski aparatczyku?

 3. wepwawet
  wepwawet :

  Znów zabłysną człowiek którego wypowiedzi są zazwyczaj głupie i szkodliwe – „…przyjęcie przez Polskę 2 czy 3 tys. uchodźców, czy nawet 10 tysięcy dla stabilności Polski, dla polskiej tożsamości nie jest problemem”. Nie sposób nie zgodzić się z tą wypowiedzią. Przyjęcie 10 tysięcy osób to nie problem dla tożsamości narodowej. Jednak jest to problem który obciąża finansowo polskie społeczeństwo – tym ludziom bowiem trzeba zapewnić dach nad głową wikt i opierunek jak również kształcenie i inną pomoc, a podobno polskie dzieci chodzą głodne. Poza tym nie ma na to i na tamto, ale obcych kulturowo imigrantów, których będzie się utrzymywać latami (jeśli nie przez pokolenia) chętnie przyjmiemy. Tak wiem Unia da pieniądze, zasypie ich nieskończonym deszczem ojro – nie ma się co martwić. Skąd ta Unia ma tyle pieniędzy ja się pytam… drukuje może? — Najważniejsze jest to iż to nie będzie 10 tysięcy, przez wzgląd na możliwość łączenia rodzin oraz fakt iż przyjdą kolejni imigranci, brak bowiem działań zapobiegających imigracji, a skierowanych na istotę problemu i jego zwalczenie, a nie jedynie na skutkach czyli imigrantach którzy przeniknęli do UE. — To metoda „salami”, skoro przyjęliśmy te 10 tysięcy to powinniśmy pozwolić na łączenie rodzin, albo powinniśmy przyjąć kolejne 10 czy 20 tysięcy nowych uchodźców (bo wciąż będą napływać), wszak te 50 czy 60 tysięcy ludzi „…dla stabilności Polski, dla polskiej tożsamości nie jest problemem”. Potem tą liczbę zwiększymy do 100-200 tysięcy… bo czy to będzie problem dla „…dla stabilności Polski, dla polskiej tożsamości…”? Oczywiście, że to nie będzie problem, czy Francja oraz Niemcy mają problem ze stabilnością swych krajów oraz tożsamością narodową – oczywiście, że nie mają. Polska też nie będzie mieć takiego problemu nawet gdy przyjmie miliony imigrantów. O pieniądzach nie dyskutujmy bo Dobra Unia przecież opłaci ich pobyt. Jak długo Niemcy będą dotować umieszczonych w Polsce imigrantów? Dziesięć lat, pięćdziesiąt (aż tusz się w drukarniach skończy?), co z następnymi pokoleniami – będą chciały pracować czy wystarczy im social, a jeśli to drugie to czy Unia będzie ich dalej dotować… czy Unia będzie wtedy jeszcze funkcjonować? — Mąż stanu patrzy w przyszłość – wybiega kalkulacją (kierując się nauką, historią oraz własnymi obserwacjami) na lata do przodu, a nie tym co będzie w danym roku, góra za dwa czy trzy lata… byle dotrwać do wyborów.

 4. zefir
  zefir :

  Panie Żurawski vel Grajewski,jako ten „vel”wyłuszczył pan swe poglądy w sprawie imigrantów i OK.Jednak dla uwiarygodnienia swych poglądów,panie „vel”winien pan dać wzór do naśladowania i przykład dla tego pogardzanego polactwa.Może być nim zaproszenie pod swą chatę pana „Vel” kilkunastoosobowej rodziny ciapactwa lub murzyństwa,na dziś,na jutro i na zawsze,wzięcie za nich odpowiedzialności prawnej,w tym za ich uczynki.Dla dobra małżonki i dzieci panu Vel proponuję wyposażenie swych gości w zdrową i urodliwą kozę by jego najdrożsi nie stali się podłożem gościnnej przyjemności.Panie „Vel”sugeruję zakup solidnego scyzora dla własnej obrony przed homolubną miłością gości,oczywiście wtedy gdy gdy taka uprzejmość panu nie służy,w co śmię powątpiewać.Ośmielam się radzić panu „Vel” zakup solidnej porcji środków higieniczno-dezynfekcyjnych,by sąsiedzi p.Vel nie zechcieli być jego sąsiadami.Panie „Vel”,też mam „pewną grę wyobrażni” i bardzo proszę byś pan przestał pierdzielić co inni powinni,tylko zajął się swymi j.w.obowiązkami.Wolny człowieku,wszystko ci wolno,nawet adoptować drobnicę muslimski-murzyńską,tylko won i odpierdol się od narzucania obowiązków innym.

 5. leszek1
  leszek1 :

  Calkowicie zgadzam sie z tym panem, ze nawet dziesiec tysicy Islamczykow jest mniejszym zagrozeniem dla Polski, niz osobnik gloszacy takie teorie jak on. Zalezy mu na tym, by w Polsce wybuchla wojna religijna. Dlatego klamie, ze to tylko kilka tysiecy osob, wiedzac ze w niedlugim czasie beda ich setki tysiecy. Dobrze tez wie, ze ci ludzie nie respektuja praw kraju, ktory dal im schronienie. Sa wrogo nastawieni do “niewiernych” i otwarcie mowia, ze opanuja Europe. Dlatego tez, w konfrontacji z Polakami wychowanymi w innej kulturze niz islamska musi dojsc do glebokich konfliktow – wlacznie z przelewem krwi. Tu nie ma alternatywy. Widac to na przykladzie Francji, Szwecji, Hiszpanii, Wegier, Grecji i innych krajow Europpy najechanych przez tych dzikich ludzi. Natomiast ten pan jako czlowiek dazacy do rozpetania wojny religijnej w Polsce, powinien zostac odosobniony od normalnego spoleczenstwa.