„Prokuratura Rejonowa w Ostrzeszowie zbada przyczynę śmierci 35-latki, dwukrotnie odsyłanej ze szpitala bez badań” – poinformował w sobotę rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim Maciej Meler.

Meler oświadczył, że rodzina 35-latki poinformowała prokuraturę w Ostrzeszowie o jej śmierci. Zgon nastąpił w szpitalu w Ostrzeszowie w sobotę nad ranem – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP).

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

2037.49 PLN    (9.26%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Ciało zostało zabezpieczone do sekcji zwłok. Zabezpieczono dokumentację medyczną, zaplanowano przesłuchania świadków – rodziny zmarłej i personelu szpitala” – zadeklarował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp.

Informacje opublikowane w mediach społecznościowych przez siostrę zmarłej wskazują, że do ostrzeszowskiego szpitala kobiety przyjechały w piątek dwukrotnie. W obydwu przypadkach kobieta miała nie zostać zbadana. Otrzymywała jedynie leki przeciwbólowe. Za trzecim razem pogotowie zostało wezwane do domu. 35-latka została zabrana na oddział intensywnej terapii. Niedługo potem zmarła.

„Zleciłem prezesowi szpitala zbadanie sprawy i skontrolowanie, co się działo w związku z tą osobą” – oświadczył w sobotę starosta powiatu ostrzeszowskiego Lech Janicki. Jemu podlega szpital w Ostrzeszowie.

PAP przypomina, że w omawianym szpitalu doszło do drugiej, w ostatnim czasie, tragicznej sytuacji. Na początku sierpnia trafiła tam ciężarna kobieta (28 lat) z silną dusznością. Jej stan uległ pogorszeniu po przyjęciu na oddział ginekologiczny. Zmarła w trakcie transportu do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

Marek Nowiński, prezes Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia, informował wtedy, że 8 godzin trwała walka o życie pacjentki. Kontaktowano się wówczas z trzema szpitalami, lecz każdy z nich odmówił przyjęcia kobiety.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Warszawa: Protest pracowników służby zdrowia

„W tej chwili ta sprawa jest w prokuraturze i musimy czekać na to, co orzeknie prokurator. Tam jest sporo faktów, nawet takich, które nie ujrzały światła dziennego, a to wymaga rzetelnej oceny przez osoby kompetentne” – zadeklarował ostrzeszowski starosta. Zapowiedział, że wyda w poniedziałek oświadczenie w związku z omawianą sprawą.

„Zapewniam, że dołożymy wszelkich starań, aby wyjaśnić przyczyny tej tragedii” – dodał.

pap / rmf24.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz