W północno-wschodniej Syrii rozpoczęły się zapowiadane wcześniej wspólne, turecko-rosyjskie patrole wzdłuż granicy. To element porozumienia między prezydentami Rosji i Turcji z Soczi.

O rozpoczęciu patroli z udziałem sił rosyjskich i tureckich poinformowało w piątek ministerstw obrony Turcji. Jak podano, dotyczą one jednostek lądowych, a także powietrznych. Rozpoczęły się one na wschód od pogranicznego syryjskiego miasta Ad-Dirbasijja.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Zaznaczono, że wspólne patrolowanie granicy syryjsko tureckiej było jednym z elementów porozumienia prezydentów Rosji i Turcji z Soczi, zawartego 22 października.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak podano, z każdej strony w patrolowaniu brały udział po cztery pojazdy wojskowe. Podczas działań nie eksponowano tureckich flag.

Wcześniej, jak pisaliśmy, rozmowy przywódców Rosji i Turcji w Soczi zakończyły się podpisaniem memorandum w sprawie współpracy obu państw w Syrii. Wynika z niego m.in. że Turcy i Rosjanie będą wspólnie patrolować tworzoną przez Turcję „strefę bezpieczeństwa” w północnej Syrii. Turecki resort obrony podał, że w obecnej sytuacji od środy rozpoczną się wspólne działania Turcji i Federacji Rosyjskiej. Turcja ogłosiła też zakończenie operacji wojskowej w północnej Syrii.

Czytaj także: USA: siły kurdyjskie wycofały się z północnej Syrii. Turcja ogłosiła zakończenie operacji

Zobacz: Amerykański konwój wojskowy wjechał do Syrii by okupować tamtejsze pola naftowe [+VIDEO/+FOTO]

twitter.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz