Robienie awantur w środku Warszawy w stulecie odzyskania niepodległości jest po prostu szaleństwem, którego należało zakazać. Narodowcy nie mogą iść pod swoimi hasłami i swastykami. Wszyscy powinniśmy pójść razem i koniec. Mam nadzieję, że oni są Polakami jednak, a nie nie wiadomo czym– powiedziała Zofia Romaszewska, doradca Prezydenta RP.

Podczas piątkowej, porannej rozmowy w RMF FM Zofia Romaszewska, doradca prezydenta Andrzeja Dudy powiedziała, że weźmie udział w państwowym marszu 11 listopada. Zapytana o rozpoczynający się godzinę wcześniej Marsz Niepodległości i o to, czy uczestnicy MN zostaną „przegonieni” jeśli o czasie nie zwolnią Ronda Dmowskiego i trasy odpowiedziała:– Nie, myślę, że wtedy ich nie przegonią. Wyjmą z nich to coś, co nie jest sztandarem. Biało-czerwone sztandary – mogą narodowcy też pod takimi sztandarami iść, ale nie pod swoimi hasłami. Nie pod swoimi znakami runicznymi, swastykami i innymi rzeczami.

Przeczytaj: Sąd uchylił zakaz Marszu Niepodległości

Romaszewska zaprzeczyła też, jakoby strona rządowa chciała przejąć Marsz Niepodległości. – Nikt nikomu niczego nie ukradł tylko po prostu wszyscy powinniśmy pójść razem i koniec. Mam nadzieję, że oni są Polakami jednak, a nie nie wiadomo czym– powiedziała doradczyni prezydenta.

Czytaj także: Winnicki, Bąkiewicz: Marsz Niepodległości przejdzie ulicami Warszawy

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

 

Zapytana o to, jak chciałaby przekonać narodowców do tego, żeby jednak poszli w marszu z prezydentem oświadczyła, że „to się samo w sobie stanie po prostu. (…) Wszystkie ich inne hasła po prostu zostaną zabrane i już”.

Przeczytaj: Media: decyzja ws. przejęcia Marszu Niepodległości zapadła „na samej górze”

Zofia Romaszewska powiedziała też, że uważa decyzję prezydent Warszawy o zakazaniu Marszu Niepodległości za słuszną. Jak informowaliśmy wcześniej, Hanna Gronkiewicz-Waltz, zdecydowała w środę o zakazie tegorocznego Marszu Niepodległości. W uzasadnieniu swojej decyzji powołała się na rezolucję Parlamentu Europejskiego z 25-go października, w której Marsz Niepodległości nazwano „neonazistowskim”.

Zobacz: Departament Stanu USA publikuje ostrzeżenie dla podróżujących do Polski ws. 11 listopada

– Ja uważam, że robienie awantur w środku Warszawy w stulecie odzyskania niepodległości jest po prostu szaleństwem, którego należało zakazać, tak jak zakazał w swoim czasie marszu, którego… Nie mam nic przeciwko temu, nic przeciwko marszom bym nie miała, gdyby nie to, że wiadomo, że będzie awantura. W ramach awantury nie należy takich rzeczy robić.

Słowa Zofii Romaszewskiej skomentował na Twitterze publicysta Rafał Ziemkiewicz:

„Skandaliczne słowa. Niestety, to objaw inteligenckiej endekofobii, choroby na którą cierpi wielu skądinąd porządnych ludzi, w tym sam Jaro[sław Kaczyński – red.] (…)”.

Czytaj także: Wszechpolacy: służby szantażują i straszą organizatorów wyjazdów na Marsz Niepodległości. Policja zaprzecza

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

 

– Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której ja spokojnie idę pod banerami, które wyrażają nienawiść, które kogoś postponują, które są ksenofobiczne, czy w jakiś inny sposób naruszają czyjeś prawa i nie ma żadnej interwencji, nikt nie próbuje odebrać takiego transparentu – mówił wcześniej prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla Telewizji Trwam.

Czytaj również: Prezydent przyznaje, że Poroszenko ignoruje jego apele ws. lwowskich lwów

RMF FM / twitter.com / Kresy.pl

Reklama

Tagi: , , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

9 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Willgraf
  Willgraf :

  stara chazarsko -banderowska ….. każdy Polak sobie wstawi kto to te stare babsko
  takie wypowiedzi geromkowskie to stara metoda ośmieszyć POLSKĘ i Polskie Symbole Słowiańskie Kołowrót czy Falangę , która powiewa na banderach Marynarki Wojennej i była symbolem Wojska Polskiego ..ale jest zagrożeniem dla chazarstwa i tzw. talmudowego motłochu czerpiących korzyści z pasożytowania na Polakach —dość waszego Planu 45 zasada Zniewolenia Polski i Polaków według Jakuba Bermana który realizujecie od dziesięcioleci …wszystkie zmiany modernizację są torpedowane w zgodzie z tymi założeniami

 2. zefir :

  Romaszewska brednie wygaduje,oskarża ,oraz insynuuje tylko dlatego że Konstytucji RP zdzierżyć nie może.W niej przecież zapisano,że RP jest demokratycznym państwem prawnym,w którym to Suweren decyduje,gdyż władza zwierzchnia należy do Narodu.Zamordystom i totalitarystom to nie pasuje.

 3. tagore
  tagore :

  Tą wypowiedzią Pani Romaszewska udowadnia ,że dla umysłów uformowanych za czasów PRL-u rozumienie istoty demokracji jest obce. Zaprezentowana buta i arogancja nie jest przypadkowa ,jeśli tak produkuje się doradca z akceptacją Prezydenta to jak postrzega polskie społeczeństwo sam Prezydent.

 4. Yogi :

  Ciekawe zjawisko, gdy truchło pełzające nad grobem swoim poparciem dla metod totalitarnych nie-rządu, funduje młodym pokoleniom neozamordyzm. Wydawałoby się, że osoba, która poznała ucisk chorego systemu, powinna być stanowczo przeciwko takim metodom. Pytanie, czy to tęsknota za młodością, czy za kagańcem na ryj.