Urząd do Spraw Cudzoziemców podliczył o ile zwiększyła się liczba Ukraińców wjeżdżających do Polski, po wprowadzeniu bezwizowego ruchu granicznego z tym państwem.

Reżim wizowy w ruchu między Ukrainą a państwami strefy Schengen Unia Europejska zawiesiła od dnia 11 czerwca bieżącego roku. Polski Urząd do Spraw Cudzoziemców upublicznił informacje na temat tego jak wpłynęło to na ruch osób z Ukrainy do Polski. Opierając się na danych Straży Granicznej podał, że od lutego do maja do Polski przyjechało ponad 3 mln 300 tys. obywateli Ukrainy, a  od czerwca do września ponad 3 mln 600 tys osób. Oznacza to wzrost o niemal 9%.

Coraz więcej Ukraińców chce także legalizować swój pobyt w Polsce na dłużej, nie tylko w związku z tymczasowo wykonywaną pracą. Urząd do Spraw Cudzoziemców poinformował, że o 6% wzrosła liczba podań obywateli Ukrainy o uzyskanie prawa pobytu na terytorium Rzeczpospolitej.

radio.rzeszow.pl/kresy.pl

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz