Portal religijny „Il Sismografo”, uważany przez watykanistów za cenne źródło informacji, użył tego określenia w tekście dotyczącym spotkania papieża Franciszka z kobietą urodzoną w byłym niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz.

Szef portalu, Luis Badilla napisał, że podczas wizyty w Krakowie papież przyjął na audiencji Kanadyjkę węgierskiego pochodzenia Angelę Orosz-Richt – jedyną kobietę, która urodziła się w niemieckim obozie w Auschwitz i przeżyła jako niemowlę. Autor użył w artykule sformułowania „zbrodnie popełnione w polskim obozie koncentracyjnym”,pisząc zarazem o „nazistowskiej zagładzie”. Należy zaznaczyć, że „Il Sismografo” jest śledzony przez watykanistów, którzy uważają portal za cenne źródło informacji. Informuje o działalności Stolicy Apostolskiej i Kościoła na świecie.

Jak poinformowała Ambasada RP przy Stolicy Apostolskiej, zwróci się ona do portalu o sprostowanie nieprawdziwych informacji.

Do polskiego MSZ każdego miesiąca dociera od kilku do kilkunastu zgłoszeń o błędnym użyciu w zagranicznych mediach i publikacjach określeń „polskie obozy zagłady” i „polskie obozy koncentracyjne”. Jak informuje PAP, w ostatnich latach polskie placówki dyplomatyczne interweniowały w tej sprawie blisko 700 razy.

Przeczytaj: Historyk: „polskie SS” to prawdziwy hardcore

PAP / tvp.info / Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. jaroslaus
    jaroslaus :

    Polska powinna zaorać „obozy” w Bełżcu, Treblince, Sobiborze a skupić się tylko i wyłącznie na Auschwitz i Birkenau, jako miejscu kaźni Polaków, Rosjan i innych nacji prócz pejsatych. Wypierdolić na zbity pysk tą żydowską „radę” „czuwającą” nad Auschwitz – Birkenau i zrobić raz na zawsze porządek z tą żydowską i niemiecką czarną propagandą.