Paweł Kukiz skrytykował Ryszarda Terleckiego za obciążenie posłów Kukiz’15 winą za kryzys w stosunkach z Izraelem.

Paweł Kukiz odpowiedział w poniedziałek na Twitterze szefowi klubu parlamentarnego PiS Ryszardowi Terleckiemu, który obarczył posłów Kukiz’15 odpowiedzialnością za pogorszenie stosunków polsko-izraelskich. Przewodniczący klubu Kukiz’15 nazwał rozumowanie polityka partii rządzącej „godnym Stalina”.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Przypomnijmy, że Terlecki w rozmowie z tygodnikiem „Sieci” powiedział, że PiS nie był przygotowany na skutki międzynarodowe, które były związane z nowelizacją ustawą o IPN. „Zawiódł nas instynkt, który powinien nas ostrzec, że coś takiego może wybuchnąć. Tymczasem ustawa leżała na półce przez cały rok z powodu wątku ukraińskiego, a nie żydowskiego” – powiedział przyznając tym samym, że powodem przetrzymywania projektu nowelizacji w sejmowej zamrażarce była penalizacja „kłamstwa wołyńskiego”. Wcześniej politycy PiS zaprzeczali temu. Winą za tryb prac nad ustawą Terlecki obarczył klub Kukiz’15. „Wpędził nas w to ruch Kukiz’15, który stale parł do zaostrzenia przepisów dotyczących Ukrainy, nie godząc się na żadne złagodzenie sformułowań. To na tyle zamazało nam horyzont, że wpadliśmy w kłopoty. Rzeczywiście nikt nie pomyślał o tym, że dzień głosowania zbiega się z rocznicą wyzwolenia Auschwitz” – ocenił Terlecki.

Paweł Kukiz skomentował słowa Terleckiego w następujący sposób:

Terlecki o relacjach Pl-Izrael: „Wpędził nas w to ruch K’15, który parł do zaostrzenia przepisów dotyczących Ukrainy. To zamazało nam horyzont i nikt nie pomyślał, że dzień głosowania zbiega się z rocznicą wyzwolenia Auschwitz”. Wywód godny marszałka. Stalina. – napisał Kukiz.

W odpowiedzi na uwagę jednego z użytkowników Twittera, że porównanie do Stalina jest „niegodne”, lider Kukiz’15 usprawiedliwiał się, że Terlecki „zamazał mu horyzont” swoją wypowiedzią.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Kukiz dla Kresów.pl: PiS chce zwalić haniebne zablokowanie penalizacji banderyzmu na prezydenta

Kresy.pl / Twitter

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    Ember11 :

    Jestem wyborca PiSu, ale powiem szczerze bylem zbulwersowany po przeczytaniu „wypocin” pana Terleckiego. Poza skandalicznym zwalaniem na Kukiz’15 obecnego kryzysu ten pan nie zdaje chyba sobie sprawy, ze cala wypowiedzia dziala na szkode Polski bo daje argumenty stronie przeciwnej, ze mimo wszystko jakas tam czesc winy moze lezec po naszej stronie. Jedno jest pewne- pan Terlecki do polityki sie nie nadaje- „miekkie nogi” i mentalnosc niewolnika. Mam nadzieje, ze w nastepnej kadencji go juz w Sejmie nie zobaczymy. Kukiz’15 dziekuje za obrone naszych interesow na Kresach.