„Że jakiś Niemiec powiedział, że my mamy coś tam zrobić, nie ma takiego oddziaływania, jak jeszcze kilka lat temu”.

Zapewne część polityków, a zwłaszcza liderów opinii zachodnich, była pod wpływem dezinformacji płynących z Polski, z jednego środowiska. Niestety, większość informacji o Polsce na Zachodzie czerpie się z „Gazety Wyborczej”– podkreśla Ziemkiewicz w wywiadzie dla „Super Expressu”.

Zdaniem Ziemkiewicza następuje postrzegania Zachodu przez Polaków.

Ten barani zachwyt nad Europą chyba w Polsce się skończył i argument, że jakiś Niemiec powiedział, że my mamy coś tam zrobić, bo nie podobają mu się władze, które Polacy wybrali, nie ma takiego oddziaływania, jak jeszcze kilka lat temu– ocenia autor „Michnikowszczyzny”.

Według publicysty mity na temat Zachodu prysły m. in. dzięki temu, że Polacy sami mogli zobaczyć jak on wygląda.

Jak wynika z obliczeń Kościoła, z Polski wyjechało ponad 2 mln 600 tys. osób. To więcej niż wynika z danych GUS, a Kościół po prostu obliczył, ilu ludzi wyjechało z poszczególnych parafii. Ludzie ci mają skype’a, internet, portale społecznościowe. Są w kontakcie z rodzinami, którym mówią, jak się tam żyje, zwłaszcza w kontekście imigrantów, i jak się to ma do oficjalnej politycznie poprawnej polityki medialnej– zauważa publicysta.

se.pl/Stefczyk.info/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz