W sobotę uruchomiony został pierwszy blok elektrowni atomowej w Barakah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. To pierwsza elektrownia jądrowa na Półwyspie Arabskim.

W sobotę został uruchomiony pierwszy blok elektrowni atomowej w Barakah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich – podaje agencja „Reuters”. Jest to pierwsza jądrowa elektrownia na Półwyspie Arabskim. Pierwotnie zakładano, że otwarcie nastąpi w 2017 roku, następnie przełożone zostało na rok 2018.

Elektrownia został zbudowana przez koreańską firmę KEPCO (Korea Electric Power Corporation).

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Obiekt mieści się w zachodniej części Emiratów, niedaleko granicy z Arabią Saudyjską.

O uruchomieniu pierwszego reaktora w elektrowni w Barakah poinformował w sobotę na Twitterze szejk Dubaju Muhammad ibn Raszid al-Maktum.

„Dziś ogłaszamy sukces ZEA w eksploatacji pierwszego reaktora energii jądrowej w świecie arabskim w elektrowni Barakah w Abu Zabi. Zespołom roboczym udało się załadować pakiety paliwa jądrowego, przeprowadzić kompleksowe testy i pomyślnie zakończyć operację” – napisał.

„Zbliżyliśmy się tym samym o kolejny krok do naszego celu, jakim jest zaspokojenie 25 proc. naszych potrzeb energetycznych i zapewnienie dalszego wzrostu gospodarczego w oparciu o czystą, bezpieczną, pewną i bezemisyjną energię elektryczną” – oświadczył z kolei prezes korporacji ENEC (Emirates Nuclear Energy Corporation) Mohamed Ibrahim al-Hammadi.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Czechy: Powstanie kolejny reaktor jądrowy. Planowane koszty – 7 mld dolarów

Najwyższy Federalny Urząd ds.Regulacji Jądrowej (FANR), który wydał zezwolenie na eksploatację obiektu w lutym, ocenił, że elektrownia spełnia wszystkie wymogi regulacyjne dotyczące rozpoczęcia działalności.

Po uruchomieniu wszystkich czterech reaktorów całkowita moc wyniesie 5600 MW. ZEA nie ujawniły całkowitych rozmiarów planowanej inwestycji.

reuters.com / twitter.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz