Według niedzielnych szacunków TASS opartych na danych centrum antykoronawirusowego, liczba przypadków COVID-19 w Moskwie wzrosła w tym tygodniu o 51 853, osiągając rekordowy poziom od początku pandemii.

Jak poinformowała w niedzielę agencja prasowa Tass, liczba przypadków COVID-19 w Moskwie wzrosła w tym tygodniu o 51 853, osiągając rekordowy poziom od początku pandemii. W zeszłym tygodniu w stolicy Rosji zarażonych było około 36 710 osób.

Rosja odnotowała łącznie 108 139 przypadków COVID-19 tygodniowo w porównaniu z 82 250 w ciągu poprzednich siedmiu dni (wzrost o 31,5%). To nowy szczyt od pierwszego tygodnia lutego 2021 roku.

Zobacz też: Palestyńczycy nie chcą szczepionek od Izraela. Powód – bliski termin ważności

Wśród rosnącej zachorowalności na COVID-19 rośnie również śmiertelność w Rosji: od 14 do 20 czerwca centrum kryzysowe zgłosiło 2931 zgonów z powodu koronawirusa, a od 7 do 13 czerwca – 2643 zgonów. Tygodniowa liczba zgonów w związku z COVID-19 osiągnęła rekordowy poziom od połowy marca 2021 roku, podczas gdy wskaźnik śmiertelności pozostaje niezmieniony i wynosi 2,43%.

Liczba tzw. aktywnych przypadków (pacjentów aktualnie leczonych) gwałtownie rośnie. Według Centrum Kryzysowego w ciągu ostatniego tygodnia wzrosła o 36 571 do 317 493, nowy rekord od 9 marca.

Nowe przypadki są napędzane przez wysoce zakaźny wariant Delta zidentyfikowany po raz pierwszy w Indiach i grozi przeciążeniem moskiewskich szpitali, urzędnicy spieszą się z wprowadzeniem nowych łóżek dla pacjentów z Covid. Aby poradzić sobie z natłokiem nowych pacjentów, zastępca burmistrza Moskwy Anastasia Rakowa powiedziała w oświadczeniu, że miasto powiększy liczbę łóżek szpitalnych do 24 000 z 17 000 w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W Moskwie, epicentrum wybuchu w Rosji, przypadła w sobotę ponad połowa nowych przypadków w kraju, których liczba od początku pandemii wyniosła prawie 5,3 miliona. Zgodnie z dekretem podpisanym w piątek przez burmistrza Siergieja Sobianina Moskwa wprowadziła nowe ograniczenia dotyczące koronawirusa, próbując powstrzymać wzrost liczby infekcji, które według urzędników są napędzane przez nowe warianty i powolne wskaźniki szczepień.

Moskwa zakazała zgromadzeń ponad 1000 osób i zamknie kluby taneczne, strefę kibica Euro 2020 przed stadionem i inne miejsca imprez masowych, poinformował Sobianin na swojej stronie internetowej. „Nie chciałem tego robić, ale muszę” – napisał Sobianin.

Dekret przedłuża również istniejące ograniczenia dotyczące teatrów na świeżym powietrzu, placów zabaw, sal zabaw dla dzieci w centrach handlowych i ogrodach zoologicznych do 29 czerwca. Podobnie, strefy gastronomiczne w centrach handlowych nadal będą mogły oferować tylko dostawy i dania na wynos, podczas gdy restauracje i bary muszą być zamknięte między godziną 11:00  do 6:00 rano.

Zobacz też: The Sun: Wiceminister bezpieczeństwa Chin miał uciec do USA i przekazać informacje o koronawirusie

Kresy.pl/Tass/MoscowTimes

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz