Na katowickim lotnisku zatrzymano Ukraińca poszukiwanego czerwoną notą Interpolu. Jest poszukiwany przez władze Ukrainy za napaść.

Straż Graniczna poinformowała o sprawie w poniedziałek. W sobotę (25 listopada) na na katowickim lotnisku do odprawy granicznej na wyjazd do Marsa Alam (Egipt) zgłosił się obywatel Ukrainy. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez władze Ukrainy za napaść.

19-letni cudzoziemiec został zatrzymany i przekazany funkcjonariuszom Policji w Tarnowskich Górach, którzy będą prowadzić dalsze czynności w sprawie.

To kolejny przypadek zatrzymania w Polsce cudzoziemca poszukiwanego międzynarodowym listem gończym.

W październiku podczas kontroli na przejściu granicznym w Medyce zatrzymano Ukraińca poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania. Dodatkowo w jego bagażu podręcznym mundurowi znaleźli jedną sztukę amunicji, na którą nie miał pozwolenia. W związku z ENA sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu cudzoziemca.

Na początku października funkcjonariusze z Placówki SG w Korczowej zatrzymali 63-letniego obywatela Niemiec, który podróżował jako pasażer autobusu wjeżdżającego do Polski. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany przez władze Rumunii czerwoną notą Interpolu oraz Europejskim Nakazem Aresztowania za handel ludźmi.

W sierpniu br. policja w Dąbrowie Górniczej zatrzymała 32-letniego obywatela Ukrainy. Był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania.

Również pod koniec lipca funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach zatrzymali Ukraińca, który był poszukiwany czerwoną notą Interpolu.

Także w połowie kwietnia funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Medyce zatrzymali Ukraińca ściganego czerwoną notą Interpolu. Był poszukiwany za przestępstwo związane z narkotykami.

strazgraniczna.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply