Policja w Dąbrowie Górniczej zatrzymała 32-letniego obywatela Ukrainy. Był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania.

W czwartek około godziny 6:50 do dąbrowskiej policji wpłynęło zgłoszenie, że na parkingu jednej z dąbrowski firm doszło do kolizji. Jak czytamy, obywatel Ukrainy zadzwonił na numer alarmowy, zgłaszając interwencję, która jak się okazało, zakończyła się dla niego w policyjnym areszcie.

“Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna jest poszukiwany za przestępstwo dokonane poza granicami naszego kraju. O zatrzymaniu poinformowano Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji KGP” – informuje policja.

Dalsze czynności w sprawie 32-letniego Ukraińca wykonano w Prokuraturze Okręgowej w Sosnowcu. O losie poszukiwanego zadecyduje Sąd Okręgowy w Sosnowcu.

Również pod koniec lipca funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Katowicach-Pyrzowicach zatrzymali Ukraińca, który był poszukiwany czerwoną notą Interpolu.

Także w połowie kwietnia funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Medyce zatrzymali Ukraińca ściganego czerwoną notą Interpolu. Był poszukiwany za przestępstwo związane z narkotykami.

Z kolei pod koniec marca policjanci z warszawskiego Śródmieścia zatrzymali obywatela Ukrainy poszukiwanego przez Interpol za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się przemytem osób z Ukrainy do Polski i dalej na zachód. Za to przestępstwo zgodnie z ukraińskim kodeksem karnym 33-latkowi grozi 9 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj: Gruzin podejrzany o terroryzm chciał dostać się do Polski

dabrowa-gornicza.policja.gov.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply