Straż Graniczna poinformowała w środę o zatrzymaniu kolejnego obywatela Ukrainy, który brał udział w przemycie nielegalnych imigrantów. Przewoził przez terytorium RP Syryjczyków.

We wtorek do Polski usiłowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 49 cudzoziemców. Część z nich przeprawiła się przez rzekę Świsłocz. Na odcinku ochranianym przez placówkę Straży Granicznej Nowy Dwór zatrzymano obywatela Ukrainy, który przewoził 4 nielegalnych imigrantów z Syrii przez terytorium RP.

Zobacz także: SG: migranci coraz częściej wybierają szlak przez Litwę

Przypomnijmy, że w miniony weekend Straż Graniczna zatrzymała trzech Afgańczyków ,,wytypowanych” z dwóch grup nielegalnych imigrantów. Ich zadaniem było przeprowadzenie cudzoziemców przez granicę, przekazanie kurierom i w planach szybki powrót na Białoruś.

Jak informowaliśmy, polskie służby ostrzegają, że otwiera się nowa droga dla nielegalnych imigrantów: samolotami z Kuwejtu do Moskwy i na Białoruś. Obawy potęguje fakt, że już teraz cudzoziemcy dostają się do Mińska czy Grodna właśnie z Rosji. Loty z Kuwejtu do Moskwy miały wystartować 2 lutego.

Zwracaliśmy uwagę, że coraz więcej państw UE opowiada się za ograniczeniem migracji, zwłaszcza tej nielegalnej. Będzie to jeden z głównych tematów zaczynającego się w czwartek szczytu UE.

Czytaj: Unia Europejska chce odsyłać więcej imigrantów do krajów pochodzenia

Zobacz także: Nielegalna imigracja. Niemcy chcą zaostrzyć reguły azylowe

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz